Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10172
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Muzyczny spacer po Wiedniu” w Parku Zdrojowym

Sobota, 16 sierpnia 2014, 7:05
Aktualizacja: 7:07
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Muzyczny spacer po Wiedniu” w Parku Zdrojowym
Fot. Organizatorzy
W niedzielę (17 sierpnia) o godz. 16.00 w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach, w ramach Letnich Koncertów Promenadowych, w programie zatytułowanym “Muzyczny spacer po Wiedniu” zagra Straussowska Orkiestra Kameralna. Solistką koncertu będzie sopranistka Anna Patrys. Wstęp wolny.

Straussowska Orkiestra Kameralna powstała na początku 1999 r. przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jej członkowie to zawodowo muzycy. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywali na estradach polskich i zagranicznych i od wielu lat zawodowo związani są z Filharmonią Dolnośląską.

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Obejmuje dzieła sławnych kompozytorów od baroku do współczesności. Najmilszą dla nich formą muzyki, którą z pasją wykonują, jest twórczość “Króla Walca” – Johanna Straussa oraz mistrzów wiedeńskiej operetki.

Straussowska Orkiestra Kameralna brała udział w festiwalach muzyki kameralnej w Polsce, koncertuje w kraju i zagranicą, na estradach filharmonii, scenach teatralnych, w zabytkowych wnętrzach zamków i pałaców, jak również w wielu znakomitych kurortach i uzdrowiskach. Koncerty muzyki wiedeńskiej w ich wykonaniu to przebogata kolekcja utworów – przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Partie wokalne wykona śpiewaczka operowa Anna Patrys.

W programie koncertu będzie można usłyszeć pieśni arie i cabaletty Johanna Straussa, Giuseppe Verdiego, Charlesa Gounoda, Leonarda Bernsteina i Andrew Lloyda Webbera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group