Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5415
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Muzyczny spacer po Wiedniu” w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 sierpnia 2014, 7:05
Aktualizacja: 7:07
Autor: Manu
Fot. Organizatorzy
W niedzielę (17 sierpnia) o godz. 16.00 w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach, w ramach Letnich Koncertów Promenadowych, w programie zatytułowanym “Muzyczny spacer po Wiedniu” zagra Straussowska Orkiestra Kameralna. Solistką koncertu będzie sopranistka Anna Patrys. Wstęp wolny.

Straussowska Orkiestra Kameralna powstała na początku 1999 r. przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jej członkowie to zawodowo muzycy. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywali na estradach polskich i zagranicznych i od wielu lat zawodowo związani są z Filharmonią Dolnośląską.

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Obejmuje dzieła sławnych kompozytorów od baroku do współczesności. Najmilszą dla nich formą muzyki, którą z pasją wykonują, jest twórczość “Króla Walca” – Johanna Straussa oraz mistrzów wiedeńskiej operetki.

Straussowska Orkiestra Kameralna brała udział w festiwalach muzyki kameralnej w Polsce, koncertuje w kraju i zagranicą, na estradach filharmonii, scenach teatralnych, w zabytkowych wnętrzach zamków i pałaców, jak również w wielu znakomitych kurortach i uzdrowiskach. Koncerty muzyki wiedeńskiej w ich wykonaniu to przebogata kolekcja utworów – przebojów muzyki operowej, operetkowej i musicalowej.

Partie wokalne wykona śpiewaczka operowa Anna Patrys.

W programie koncertu będzie można usłyszeć pieśni arie i cabaletty Johanna Straussa, Giuseppe Verdiego, Charlesa Gounoda, Leonarda Bernsteina i Andrew Lloyda Webbera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Elżbieta 16-08-2014 21:16
Bardzo się cieszę, że ten zespół znowu zagra bo są rewelacyjni! (nie wiem, dlaczego ostatnio koncertują bardzo rzadko - a szkoda). Od kiedy pamiętam zawsze grali w Cieplicach albo w Filharmonii i to na najlepszym poziomie a ja nie przegapiłam chyba żadnego ich koncertu. Pan Mirosław to świetny skrzypek i dowcipny konferansjer (myślę, że niektórzy kabareciarze powinni uczyć się od niego :).Tutaj ich wspaniały koncert noworoczny na którym oczywiście byłam. https://www.youtube.com/watch?v=3vwDaqyXHoM
~klamott 16-08-2014 21:19
O rany, znowu ta Anna Patrys? Co ta frustratka robi jeszcze w naszym mieście? Niewielki talent i jeszcze mniejsza kultura. Za to tupetu całe mnóstwo. Jak widzę to nazwisko, to od razu niedobrze mi się robi.
~ 17-08-2014 0:19
Anna Patrys nie ma za grosz talentu! Za to lubi robić wokół siebie dużo szumu. I te ciągłe roszczenia, że miasto jej nie daje tego czego by chciała. Przeczytajcie tę dyskusję: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,52723 . Tam ta pani sama najlepiej się przedstawiła.
~do 00:19 17-08-2014 23:01
Przeciwnie, na tej dyskusji "najlepiej" przedstawili się internauci, wstyd. Pani Ania ma prawo się bronić przed wmawianiem jej braku talentu i przed oskarżaniem jej o "ciągłe roszczenia". Na dzisiejszym występie śpiewała przepięknie i mnóstwo ludzi ją słuchało.
~ 18-08-2014 2:39
Czy to znowu pani Ania pisze komentarze pochwalne pod swoim adresem? W zasadzie wszystkie pozytywne komentarze na jej temat to ona sama sobie pisze na forach. I tylko w tym jest dobra. A bronić się też trzeba umieć z klasą. A nie że co drugie słowo to wulgaryzm albo wyzwisko. Poszła na salony, a słoma z butów jej nadal wystaje, co pokazuje na każdym kroku.
~taka prawda 18-08-2014 18:51
Ta pani niestety to co osiągnęła więcej zawdzięcza bezpruderyjnemu rozpychaniu się łokciami niż swojemu talentowi. I jeszcze to pisanie pozytywnych opinii na swój temat pod różnymi nickami na forach, ciągłe pretensje do władz miasta, że nie dają jej tyle kasy ile by chciała... Żenada. Tak nie zachowuje się prawdziwa artystka. Tak zachowuje się mały człowieczek, który wie, że nie ma talentu, w związku z tym nadrabia krzykiem i wrzaskiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group