Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7611
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczny powrót w progi „Żeroma”

Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 10:05
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2015, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyczny powrót w progi „Żeroma”
Fot. Przemo
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze słynie z uzdolnionych uczniów, którzy potrafią godzić naukę z pasją. Takim absolwentem popularnego „Żeroma” jest m.in. Jakub Walicki, który obrał muzyczną ścieżkę swojego rozwoju i studiuje obecnie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W niedzielę (14.06) wrócił do szkoły znajdującej się przy ul. Kochanowskiego, by wraz z przyjaciółmi umilić czas jeleniogórzanom.

Wraz z Jakubem Walickim w auli szkolnej „Żeroma” zagrali studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu: Aleksandra Popiołek, Jakub Małycha (dyplomant AM) oraz gościnnie uczeń I LO w Jeleniej Górze Wincenty Krawczyk. Muzyka rozbrzmiewająca z gitary klasycznej oraz fortepianu wprawiała przybyłych gości w melancholijny nastrój, a przekrój prezentowanych utworów obejmował epoki od renesansu po współczesność, a więc: Dowland, Bach, Mozart, Albeniz, Piazzolla, Pujol, Ponce, czy Dyens.

Jestem bardzo dumna. To ogromna przyjemność widzieć, że absolwenci nie tylko realizują się naukowo, ale rozwijają swoje pasje i zdolności artystyczne, a nasza szkoła nie jest ukierunkowana tylko na jeden typ ucznia i daje możliwość rozwoju osobom o różnych talentach – powiedziała dyrektor ZSO Nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer. - Jak zwykle jestem bardzo wzruszona i zbudowana tym, że oni chcą wracać do nas – dodała.

Jakub Walicki po raz ostatni zagrał w ZSO Nr 1 cztery lata temu, kiedy to ukończył liceum i dostał się na Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Obecnie ukończył czwarty rok AM i spełnia się w swojej pasji. - Nie tylko gram, ale i uczę dzieci w trzech szkołach, to bardzo ważne dla mnie – powiedział Jakub Walicki. - Powrót po latach do szkoły to bardzo miłe przeżycie – wyznał uzdolniony absolwent ZSO Nr 1.

W niedzielnym koncercie gościnnie wystąpił uczeń szkoły im. Stefana Żeromskiego Wincenty Krawczyk, który cieszył się, że mógł zagrać u boku starszych kolegów i koleżanki. - Ciągnie mnie do gitary. Czuję, że to moja pasja, moja druga miłość. Myślę, że wybiorę Akademię Muzyczną, a następnie dalsze studia za granicą lub w Polsce – powiedział Wincenty Krawczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group