Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 2993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Muzyczno–teatralny weekend

Sobota, 11 czerwca 2011, 9:43
Aktualizacja: 9:43
Autor: Agrafka
Jelenia Góra/region: Muzyczno–teatralny weekend
Fot. Organizatorzy
Spektakl „Elektrownia Dźwięku” i opera–performance „Ogród Marty”, które zaplanowane są na ten weekend rozpoczną VII Festiwal Muzyki Teatralnej zorganizowany przez Stowarzyszenie „Teatr Cinema”. Spotkania z muzyką teatralną będą trwały do 17 czerwca.

„Elektrownia dźwięku” rozpocznie się dzisiaj o 19.30 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej 28. Jak informują organizatorzy jest to dźwiękowa opowieść o fikcyjnych sposobach przetwarzania dźwięku w światło. Narzędzia użyte do tego celu, czyli małe instrumenty, współpracują w muzyce i na scenie z dźwięko-świetlnymi maszynami, przygotowanymi przez zespół specjalnie na potrzeby spektaklu. Iluzoryczna fabuła przedstawia ostatnie godziny pracy tytułowej elektrowni i jej opuszczonych pracowników. Spektakl jest odważnym połączeniem mechanizmów dźwiękowych z kompozycjami charakterystycznymi dla maszynowej rzeczywistości wyimaginowanej fabryki światła.

Już jutro o 19.00 również w JCK wystawiona zostanie opera-performance „Ogród Marty” Duetu ElettroVoce, który powstał dzięki współpracy kompozytorów Agaty Zubel i Cezarego Duchnowskiego. Agata Zubel poszukuje nowych form ekspresji wokalnej, natomiast Cezary Duchnowski szuka nowatorskich kontekstów dla tradycyjnych instrumentów, ma także ambicje tworzenia nowych jakości muzycznych przy użyciu nowoczesnych środków wyrazu. W ich muzycznych aranżacjach to komputer staje się instrumentem. Powstał więc cykl utworów naznaczonych leibnizowskim terminem „monada”. Zestawienie świetnego głosu i komputera, wraz z najnowszymi zdobyczami techniki wprowadzi słuchaczy w inny wymiar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group