Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzycznie i kolorowo na festiwalu w Bukowcu

Niedziela, 25 czerwca 2017, 6:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 6:37
Autor: Joanna
Region: Muzycznie i kolorowo  na festiwalu w Bukowcu
Fot. Joanna
Wczoraj (24.06) w Stodole Artystycznej w Bukowcu odbył się IX Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych. Za najciekawszą przyśpiewkę nagrodzono zespół „Zgoda” natomiast Nagrodę Publiczności otrzymała kapela „Niezapominajki”.

Głównym celem festiwalu była promocja kultury ludowej w regionie i prezentacja bogatego dorobku artystycznego kapel. – Zespołów u nas przybywa, to bardzo ważne żebyśmy byli, żebyśmy cieszyli się tą muzyką, muzyką naszych ojców, naszą tradycją – powiedziała starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska podczas sobotniego festiwalu.

Na scenie zaprezentowali się: „Bolczowianie”, „Roztoka”, „Karkonosze”, „Sokolik”, „Niezapominajki”, „Sybiraczki i Kresowianie”, „Lasowianie”, „Listek Koniczyny”, Zespół Seniora „Złota Jesień”, „Jeleniogórzanie”, „Zgoda”, „Szklarki”, „Wrzos” i „Leszczynki”. Każda kapela zaprezentowała kilka piosenek i przyśpiewkę.

Wręczono dwa wyróżnienia. Za najciekawszą przyśpiewkę o regionie, która była wykonywana jako ostatni utwór, nagrodzono zespół „Zgoda” z Chełmska Śląskiego, który wykonał utwór pt. „Karkonoskie chłopaki”. Drugie wyróżnienie - Nagrodę Publiczności - otrzymał zespół „Niezapominajki” z Osłej - zespół wielopokoleniowy, który w swoim repertuarze łączy kulturę staropolską i południowosłowiańską.

Tegoroczny festiwal poprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz. Wszystkim występującym zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy.

Patronat nad imprezą objęli: Starosta Jeleniogórski oraz Wójt Gminy Mysłakowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group