Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4843
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Muzyczni wirtuozi Szkoły Muzycznej nagrodzeni

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 maja 2012, 10:14
Aktualizacja: 10:16
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Dyplomanci i laureaci konkursów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze odebrali w miniony wtorek (22 maja br.) w sali kameralnej Filharmonii Dolnośląskiej nagrody i dyplomy za swoje osiągnięcia.

W obecnym roku szkolnym naukę w I stopniu Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieplicach i filii przy Szkole Podstawowej nr 11 na Zabobrzu ukończyło: 5 skrzypków, 16 pianistów, 1 akordeonista, 1 klarnecista, 1 flecista i 1 gitarzystka. Łącznie 25 absolwentów. Część z nich podejmie naukę w szkole II stopnia.

Szkoła w bieżącym roku szkolnym wykształciła 24 laureatów konkursów i przeglądów. Wśród nich najbardziej utytułowany jest uczeń klasy piątej cyklu 6-letniego fortepianu Aureliusz Miszczyk, który uczy się pod kierunkiem pani Joanny Chek w Filii PSM I st. im. J. Garści na Zabobrzu . Jego osiągnięcia to: II nagroda na Konkursie „Muzyka Polska”, III nagroda na XVII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny - Stefańskiej w Żaganiu, III nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci. Oprócz III nagrody otrzymał: nagrodę Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzaty Sekuły – Szmajdzińskiej, wyróżnienie Karkonoskiego Uniwersytetu III wieku, nagroda Banku PKO BP , zaproszenie do udziału w 11 Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka w świetle księżyca" Pałac Lubostroń, lipiec 2012. Ponadto dołożył do swoich osiągnięć I nagrodę na V Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów, które odbyły się w dniach 18-20 maja br.

Ponadto nagrodzeni zostali: Krzysztof Łuczywo (wyróżnienie na Konkursie „Muzyka Polska”, II nagroda na Konkursie Pianistycznym w Görlitz), Szymon Chmiel (II nagroda na Konkursie Pianistycznym w Görlitz, wyróżnienie na konkursie „Muzyka Polska”, Ewa Jarosz (III nagroda na Konkursie Pianistycznym w Görlitz), Jowita Małenda (III nagroda na Konkursie Pianistycznym w Görlitz), Hanna Laszkiewicz (II nagroda na X Międzyszkolnym Konkursie na miniaturę w Zgorzelcu), Karolina Białachowska (wyróżnienie na Konkursie „Muzyka Polska”), Weronika Migda (III nagroda na Konkursie „Muzyka Polska”), Natalia Jasińska (wyróżnienie na Konkursie „Muzyka Polska”).

Nagrody dla tegorocznych dyplomantów i laureatów konkursów ufundowali: Tauron Dystrybucja i Rada Rodziców PSM I st. im. J. Garści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ap-k 24-05-2012 11:43
Brawo Aurel...buziaki i gratulacje od Kajki
~ 24-05-2012 16:09
gratulacje- dzieci slicznie grały:)
~mama_pianistki 25-05-2012 15:59
przepraszam bardzo...jakie nagrody i dyplomy??? chyba ktoś cos pomylił...przykre...
~ 27-05-2012 22:07
to prawda- dzieci nic nie otrzymaly:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group