Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczni przyjaciele dla pogorzelców

Piątek, 30 listopada 2018, 9:05
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyczni przyjaciele dla pogorzelców
Fot. Przemek Kaczałko
Piękna muzyka, śpiew, wspaniali ludzie. Pozytywna energia wypełniła wczoraj (29.11) salę widowiskową Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W trosce o los rodziny Sopotów, która straciła dobytek w wyniku pożaru domu – zorganizowano koncert charytatywny, którego dochód przeznaczono na rzecz rodziny.
Kiedy w październiku dowiedzieli się, że zostali bez własnego kąta, nie wiedzieli co począć. Pożar zabrał im wszystko: dom, sprzęty codziennego użytku, ubrania, pamiątki pięknych wspólnie spędzonych chwil. Wizja świąt spędzonych poza własnym domem nie napawała optymizmem. Właśnie dlatego bliscy rodziny Sopot postanowili wesprzeć ich w tym trudnym czasie - informowali organizatorzy koncertu.

W czwartkowy wieczór w sali widowiskowej zgromadziło się ok. 140 osób, które kupując bilet-cegiełkę postanowiły wspomóc rodzinę w potrzebie. Na rozgrzewkę wystąpił lokalny artysta - Adam Jęczmyk z zespołem, który muzyką rockową wprowadził zgromadzonych w miły nastrój. Następnie na scenie pojawił się chór Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którego członkiem jest jeden z poszkodowanych w wyniku pożaru. To właśnie muzyczni przyjaciele postanowili zebrać się w Jeleniej Górze, aby pomóc koledze i jego rodzinie.

Na zakończenie koncertu nie zabrakło podziękowań dla ekipy JCK, która charytatywnie włączyła się w organizację wydarzenia oraz wzruszeń związanych z postawą muzyków i zgromadzonej publiczności.

To wszystko zostało zorganizowane za moimi plecami, moi rodzice też są bardzo szczęśliwi - wyznał Baniamin Sopot, członek chóru Ars Cantandi. - 14 października nasze życie się zawaliło, potem się okazało, że mamy wielu przyjaciół i wielu ludzi, którzy chcą pomóc, nas wspierają - dodał tato Beniamina, nie kryjąc wzruszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

18
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
855
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group