Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6408
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzycy z Senegalu nie wpuszczeni do Polski. Mieli wystąpić w Jeleniej Górze

Sobota, 30 lipca 2016, 7:14
Aktualizacja: 7:49
Autor: Robert Czepielewski
Region: Muzycy z Senegalu nie wpuszczeni do Polski. Mieli wystąpić w Jeleniej Górze
Fot. Robert Czepielewski
Nie odbył się wczorajszy (29.07) koncert muzyków z Senegalu w Artystycznej Galerii w Kromnowie. Senegalczycy mieli wystąpić w ramach Festiwalu Rozdroża 2016. Pięcioosobowa grupa muzyków nie została wpuszczona na terytorium naszego kraju.

Z informacji jakie otrzymaliśmy od Adama Spolnika z Artystycznej Galerii w Kromnowie, muzycy nie mieli właściwych dokumentów co prawdopodobnie ma związek z zaostrzeniem kontroli granicznej, związanej z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

Przypomnijmy, że Straż Graniczna według zaostrzonych procedur wymaga od obywateli państw trzecich posiadania paszportu oraz dokumentu potwierdzającego prawo do pobytu w Polce (wiza). Prezes Fundacji NEMO, Peter Spruijt jako organizator festiwalu próbował jeszcze interweniować u odpowiednich władz, jednakże nie przyniosło to pozytywnego skutku.

Muzycy nie wystąpią na pozostałych imprezach, w tym także w Jeleniej Górze i siedzibie fundacji w Międzylesiu, podczas Festiwalu Rozdroże 2016, organizowanego przez holenderską-polską Fundację NEMO. Adam Spolnik jest zawiedziony odwołaniem koncertu, choć jak zaznacza rozumie zachowanie Straży Granicznej.

- To naprawdę mogła być fantastyczna impreza, jej charakter miał polegać na połączeniu wielu kultur ze szczególnym uwzględnieniem pomostu pomiędzy Polską, a Holandią. Organizatorzy chcieli pokazać różnorodność etniczną Holandii i zaprezentować ją w Polsce - zaznaczył Adam Spolnik.

Prawdopodobnie występ pozostałych artystów z Belgii i Holandii dojdzie do skutku w wyznaczonym terminie i miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group