Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3030
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzeum Karkonoskie laureatem nagrody Silesia

Niedziela, 21 października 2012, 12:15
Aktualizacja: 12:17
Autor: Elster
Muzeum Karkonoskie zostało uhonorowane Dolnośląską Nagrodą Kulturalną Silesia za szczególny wkład w rozwój dolnośląskiej kultury w 2012 roku. Nagroda przyznawana jest przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego od 2008 r. jako wyraz szczególnego uznania dla osób i instytucji, których działania i inicjatywy w nadzwyczajny sposób wzbogacają regionalną spuściznę kulturalną, która doceniana jest zarówno w kraju, jak i za granicą.

Muzeum Karkonoskie w tym roku obchodzi 98. rocznicę funkcjonowania w swojej obecnej siedzibie przy ul. Jana Matejki 28. Wszystkie działania instytucji mają na celu skuteczną popularyzację historii, kultury i tradycji Dolnego Śląska.

Ponadto na uroczystej sesji sejmiku wręczone zostały złote Odznaki Honorowe -Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu są: Zuzanna Dziedzic - dyrektor naczelna Filharmonii Dolnośląskiej, instytucji która jest koncertową wizytówką Jeleniej Góry i Dolnego Śląska oraz Zbigniew Kulik – dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, instytucji która poprzez organizację wystaw i imprez kulturalnych bardzo aktywnie promuje Dolny Śląsk w kraju i za granicą.

Były też Nagrody Marszałka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku statuetkę odebrała m.in. artystka plastyk z Karpacza Teresa Kępowicz, która zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Teresa Kępowicz w szczególny sposób promuje sztukę malarstwa bazując na pięknie Karkonoszy i regionu. Swoją „małą ojczyznę” rozsławia, biorąc udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej talent ujawnia się w postaci niezwykłych obrazów o symbolicznych treściach, przedstawiających zjawiskowe momenty z życia natury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group