Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7092
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzeum Fresków w konkursie „Polska pięknieje”

Środa, 8 lipca 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:19
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Muzeum Fresków w konkursie „Polska pięknieje”
Fot. Archiwum Jelonki.com/Mea
Wirtualne Muzeum Fresków Barokowych – według inspiratorów jego powstania (naukowców z Wrocławia) – jedyne takie w Europie – bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Polska pięknieje” i zdobywa sukcesywnie kolejne szczeble poziomach nominacji do nagrody.

W tym konkursie jurorzy nie tylko oceniają co i jak zostało zrobione, ale też sugerują ulepszenia i korekty, szczególnie w przypadku obiektów, które – ich zdaniem – są wyróżniające.

Podpowiedziano kierownictwu Muzeum, że kolejnym krokiem powinno być umieszczenie tablic informacyjnych o istnieniu i zbiorach Muzeum w każdym z obiektów, których fotografie fresków można oglądać w cieplickim Muzeum.

Oznacza to konieczność przygotowania 20 tablic informacyjnych, bo takim zbiorem dysponuje Muzeum Wirtualne. Sprawa nie będzie załatwiona „od ręki”, bo wymaga uzgodnień z każdym z obiektów z osobna, niemniej z pewnością zainstalowanie tablic może być korzystne dla popularyzacji i Muzeum, i całej sieci obiektów sakralnych, których zdjęcia wnętrz można obejrzeć w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group