Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6515
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muszla koncertowa odzyska blask i walory

Poniedziałek, 30 maja 2011, 10:27
Aktualizacja: 10:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Muszla koncertowa odzyska blask i walory
Fot. Angela
Trwają przymiarki do remontu muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach. O obiekcie zapomniano podczas projektowania rewitalizacji terenu. Modernizacji podjął się właściciel muszli – Zdrojowy Teatr Animacji.

Rada miejska zgodziła się na najtańszą z trzech propozycji przywrócenia muszli dawnych walorów, na co zostanie przeznaczone 800 tysięcy złotych (pół z budżetu miasta, pół – z finansów ZTA).

W ramach tej kwoty zostanie gruntownie odnowiona konstrukcja obiektu, w tym nastąpi wymiana zniszczonych i spróchniałych desek. Muszla otrzyma także aparaturę audio oraz wyposażenie elektryczne i niewielkie zaplecze dla techników i wykonawców. Wśród innych pomysłów – znacznie droższych – było wzniesienie ażurowej przybudówki od tyłu muszli, gdzie miał być urządzony „pion techniczny” obiektu.

Muszla koncertowa nie była remontowana gruntownie praktycznie od początku istnienia, czyli od lat 20. XX wieku. Aktualnie nie jest „wdzięcznym” obiektem dla artystów, ale – po remoncie (data zakończenia prac nie jest jeszcze znana) – będzie spełniać wszelkie standardy. Inna sprawa: czy uda się ten zabytek ochronić przed wandalami… Przypomnijmy jednak, że po rewitalizacji Park Zdrojowy będzie objęty monitoringiem, a bramy ogrodzenia będą na noc zamykane.

Warto też wspomnieć, że w planach jest odbudowa muszli koncertowej w Parku Norweskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group