Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5604
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Mundurowi uczniowie zaprzysiężeni

Środa, 25 lutego 2015, 22:48
Aktualizacja: Piątek, 27 lutego 2015, 7:51
Autor: Mea
Piechowice: Mundurowi uczniowie zaprzysiężeni
Fot. Mea
120 uczniów pierwszych klas mundurowych: policyjnej, wojskowej i ratownictwa medycznego zostało dzisiaj (25.02.) zaprzysiężonych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – Nowy profil wojskowy, który otworzyliśmy przy technikum, cieszył się dużym zainteresowaniem – mówiła Dorota Sobczyńska, dyrektor ZSTiL.

Lekcje z edukacji wojskowej, terenoznawstwa, logistyki na poligonie to tylko część z zajęć zaplanowanych dla profilu wojskowego. Szkoła współpracuje z 23 Śląskim Pułkiem Artylerii w Bolesławcu i Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy 62 Kompani Specjalnej Komando również w Bolesławcu. – Mamy różne przedmioty np. montaż maszyn elektrycznych, elektrykę i elektrotechnikę czy też samoobronę. Są to bardzo przydatne zajęcia dla przyszłego żołnierza, którym chcę zostać – stwierdził Paweł Korycki z Piechowic.

Ponad połowa uczniów w klasach mundurowych to dziewczyny. – Zawsze chciałam ratować ludzi. Dobrze, że już na etapie liceum mogę uczyć się przedmiotów zawodowych. Poznajemy zasady pierwszej pomocy i jak powinien zachowywać się ratownik medyczny. Później planuję studiować ratownictwo we Wrocławiu – powiedziała Wiktoria Kaczmarek z Radomierza.

Wiele osób wybiera profil policyjny. – Chciałbym pójść do szkoły policyjnej i pracować w drogówce, a dzięki dodatkowym zajęciom w naszej szkole mogę przygotować się do trudnych gzaminów – mówił Bartosz Ciachera z Jeleniej Góry.

Pierwsi absolwenci profilu policyjnego opuścili już szkolne mury. – Część z nich startowała do szkół policyjnych i najtrudniejsze okazywały się testy psychologiczne. Klasę dla młodych „policjantów” prowadzimy już trzeci rok, a drugi - klasę ratownictwa medycznego – dodała Dorota Sobczyńska.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group