Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2664
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mundurowi adepci po pierwszym semestrze w Piechowicach

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 22 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Uczniowie, którzy rozpoczęli we wrześniu naukę w klasach tzw. policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach po pierwszym semestrze są bardzo zadowoleni. Pozytywnie nowe profile ocenia również dyrekcja, która zapowiada już utworzenie kolejnych klas o podobnych specjalizacjach.

Starostwo Powiatowe, wraz z jeleniogórską policją i Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach opracowali plan nauczania dla nowopowstałych klas tzw. policyjnych. Bowiem zainteresowanie wśród młodzieży było tak ogromne, że zaistniała potrzeba utworzenia dwóch oddziałów. We wrześniu przysięgę złożyło 43 uczniów, w tym połowę stanowiły dziewczęta.

- Był to świetny pomysł, dzięki któremu m.in. szkole nie grozi likwidacja, tak jak niektórym placówkom oświaty w Jeleniej Górze. Okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na klasy profilowane. Oczywiście uczniowie nie muszą iść później do szkoły policyjnej, ale mają również w programie materiał przygotowujący do egzaminów policyjnych np. podstawy prawa, ruchu drogowego itp. – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatowy.

Młodzież ma zajęcia z zakresu bezpieczeństwa publicznego, wiedzy ogólno policyjnej, struktury policji i jej historii, kryminologii, a także z podstaw prawa i ruchu drogowego. Ponadto jeleniogórscy policjanci prowadzą zajęcia z samoobrony i technik interwencyjnych. Uczniowie regularnie korzystają także z basenu. Wyniki po pierwszym semestrze są niezłe.

- Uczniowie są bardzo zadowoleni. W każdy czwartek, kiedy mają zajęcia z jeleniogórskimi policjantami przychodzą do szkoły umundurowani. Uczestniczyli już w trzydniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Szklarskiej Porębie, gdzie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności. Planowane są już kolejne wyjazdy. Warto podkreślić, że po nauce w takiej klasie nie ma konieczności zapisywania się do szkoły policyjnej, bowiem poszerzone zajęcia kształcą również w kierunkach administracja, prawo, a także bezpieczeństwo wewnętrzne – mówi Dorota Sobczyńska, dyrektor ZSTiL w Piechowicach.

Są już plany utworzenia w szkole kolejnych profili klas związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym kraju. Czyżby były to klasy wojskowe?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 22-02-2012 10:54
tak tak szkoly z kerunkami sie zamknelo teraz bedziemy zaglebiem policyjnym, bo nie ma to jak duzeeeee szeregi policji , niedlugo na 1 mieszkanca bedzie przypadalo 3 policjantow wiec bedziemy bardzo pilnowani
~buuu 22-02-2012 12:12
No jeżeli w klasie wojskowej będzie uczył taki profesjonalista jak w policyjnej to droga babciu, drogi dziadku wszyscy będziemy w czarnej .....Pozdrawiam wszystkich figurantów
~jp 22-02-2012 12:34
szkolcie młodych wsiurków szkolcie i tak ich będę dojeżdżał dobrze że są te szkoły wreszcie mogę pluć im w pysk bez konsekwencji bo jeszcze nie mają ochronki mundurowej
~berek 22-02-2012 12:52
Wiecznie niezadowoleni i niektórym wiecznie się nie podoba, że klasy policyjne , że policja, a ciekawe co by było gdyby tej policji nie było? Lepiej , że uczeń w ogólniaku uczy się czegoś jeszcze jak np. w klasach policyjnych podstaw prawa, bo chociaż pozna prawo , aby mógł zareagować jak ktoś opluwa zawód- czy jest policjantem, czy adeptem czyli uczniem. Co do figurantów , to w każdym zawodzie znajdzie się ,, czarna owca"
~5-Tytan 22-02-2012 17:06
Takie zachowanie młodzieży i kierunek nauczania to wynik rozpaczy ,braku przyszłości ,niedorozwoju technicznego i technologicznego ,gdzie młodzież miałaby ciekawą pracę stabilizacje i rozwój intelektualny. . Dzisiaj tylko instytucje mundurowe to zapewniaja aby otrzymywać comiesiączną wypłatę z budżetu i do tego różne gratyfikacje. Niech jeszcze otworzą szkoły kolejowych sokistów, strażników leśnych ,policji środowiska ,straży wodnych i energetycznych . Za moich czasów do tych instytucji mundurowych namawiano do roboty ,ale wstępowali tylko nieliczni i to niesamodzielne myślący , honorowi po służbie wojskowej i maturze nawet nie spoglądali w tym kierunku. Ale czasy się zmieniły - nie produkuje sie obecnie konstruktorów, technologów lecz ochraniarzy ,stróży, aparat nacisku itd
~:-) 22-02-2012 22:06
A ja uważam, że to nie żaden krzyk rozpaczy czy braku przyszłości tylko ciekawa oferta kształcenia dla młodych ludzi, która nie ma nic wspólnego z niedorozwojem technicznym czy technologicznym. Coś 5-Tytan chciałeś mądrego napisać i przedobrzyło ci się:-) Wszystkie ogólniaki proponują tylko klasy mat-fiz, biol-chem, humanistyczne i tyle a tam ktoś wpadł na fajny pomysł żeby zafundować młodym ludziom oprócz przedmiotów ogólnych ciekawe zajęcia. Widać że skoro zgłosiło się tam aż tylu uczniów to zainteresowanie takim kierunkiem a może zajęciami było spore i jest ok. Jako mieszkaniec Piechowic byłem z ciekawości na ślubowaniu tych uczniów bo dużo się mówiło i mówi dobrego o tych klasach i bardzo mi się podobało, zresztą nie jest to tylko moje zdanie. Gratuluję pomysłu i życzę sukcesów.
~cvc 22-02-2012 23:18
Super, że uczniowie regularnie korzystają także z basenu. Szkoda, że mundurowi nie mają zapewnionych warunków do podtrzymywania sprawności fizycznej na wysokim poziomie. Oj szkoda, szkoda.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group