Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5222
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Mundurowi adepci po pierwszym semestrze w Piechowicach

Środa, 22 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Mundurowi adepci po pierwszym semestrze w Piechowicach
Fot. Archiwum
Uczniowie, którzy rozpoczęli we wrześniu naukę w klasach tzw. policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach po pierwszym semestrze są bardzo zadowoleni. Pozytywnie nowe profile ocenia również dyrekcja, która zapowiada już utworzenie kolejnych klas o podobnych specjalizacjach.

Starostwo Powiatowe, wraz z jeleniogórską policją i Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach opracowali plan nauczania dla nowopowstałych klas tzw. policyjnych. Bowiem zainteresowanie wśród młodzieży było tak ogromne, że zaistniała potrzeba utworzenia dwóch oddziałów. We wrześniu przysięgę złożyło 43 uczniów, w tym połowę stanowiły dziewczęta.

- Był to świetny pomysł, dzięki któremu m.in. szkole nie grozi likwidacja, tak jak niektórym placówkom oświaty w Jeleniej Górze. Okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na klasy profilowane. Oczywiście uczniowie nie muszą iść później do szkoły policyjnej, ale mają również w programie materiał przygotowujący do egzaminów policyjnych np. podstawy prawa, ruchu drogowego itp. – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatowy.

Młodzież ma zajęcia z zakresu bezpieczeństwa publicznego, wiedzy ogólno policyjnej, struktury policji i jej historii, kryminologii, a także z podstaw prawa i ruchu drogowego. Ponadto jeleniogórscy policjanci prowadzą zajęcia z samoobrony i technik interwencyjnych. Uczniowie regularnie korzystają także z basenu. Wyniki po pierwszym semestrze są niezłe.

- Uczniowie są bardzo zadowoleni. W każdy czwartek, kiedy mają zajęcia z jeleniogórskimi policjantami przychodzą do szkoły umundurowani. Uczestniczyli już w trzydniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Szklarskiej Porębie, gdzie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności. Planowane są już kolejne wyjazdy. Warto podkreślić, że po nauce w takiej klasie nie ma konieczności zapisywania się do szkoły policyjnej, bowiem poszerzone zajęcia kształcą również w kierunkach administracja, prawo, a także bezpieczeństwo wewnętrzne – mówi Dorota Sobczyńska, dyrektor ZSTiL w Piechowicach.

Są już plany utworzenia w szkole kolejnych profili klas związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym kraju. Czyżby były to klasy wojskowe?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group