Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2182
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mumio na norwidowskiej scenie, czyli kabaret w teatrze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: Agrafka
Fot. .....
Dziś o godzinie 20.00 w ramach Jeleniogórskiej Sceny Kabaretowej, na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze wystąpi grupa teatralno–kabaretowa Mumio.

Kabaret Mumio założony w 1995 roku w Katowicach funkcjonował na początku pod nazwą Teatr Epty-a. Pierwszy jego spektakl nosił tytuł właśnie „Kabaret Mumio”. Obecnie w skład tej grupy wchodzą: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, który jest również autorem muzyki i tekstów, Jacek Borusiński, który także pisze teksty oraz muzyk i kompozytor Jarosław Januszewicz.

Prezentują teatr absurdu połączony z delikatną nutą autoironii. Unikają humoru politycznego, a także szufladkowania. Ich przedsięwzięcia mają bardziej charakter teatralny niż kabaretowy. Rozpoznawalni są z takich znakomitych skeczy jak: „Jesień”, „Gąski”, „Kawunia”, czy też „Wykład jak chodzić z dziewczyną”. Znani są także z oryginalnych reklam sieci komórkowej Plus. Są laureatami wielu konkursów m.in. XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PaKA w Krakowie w 1998 roku, czy też XX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1999. Aktorzy zagrali również w znanej komedii „Hi Way”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group