Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9776
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Multimedialnie o sztuce i o Holokauście

Środa, 9 września 2009, 13:29
Aktualizacja: 13:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Multimedialnie o sztuce i o Holokauście
Fot. TEJO
Na dwa ważne i ciekawe wydarzenia zaprasza jutro Biuro Wystaw Artystycznych. Kamil Kuskowski opowie o malarstwie w przestrzeni multimedialnej, zaś Agnieszka Kłos przedstawi wykład o sztuce w kontekście Zagłady.

Kamil Kuskowski 11 miesięcy temu odwiedził Jelenią Górę z interesującą wystawą „Kawał sztuki”, która przewrotnie wciągnęła widzów nie w gotowe i uznawane dzieła malarskie, ale – na przykład – puste ramy, którym towarzyszył nagrany opis. Tak oto oglądający widział obraz namalowany oczami własnej wyobraźni.
Artysta wraca tym razem z wykładem, któremu towarzyszyć będą dwie instalacje: jedna na placu Ratuszowym, druga – w Parku Norweskim. – Spotkanie z Kamilem Kuskowskim zaplanowano na godz. 11

Z kolei o godz. 18 gościem BWA będzie Agnieszka Kłos, która poruszy mało znany temat dotyczący sztuki Zagłady. Przyzwyczajeni do rozważania Holokaustu w kontekście martyrologii i cierpienia, rzadko zdajemy sobie sprawę, że w tamtych czasach jedyną odskocznią od tragizmu była sztuka. Agnieszka Kłos opowie, między innymi, o kobiecej orkiestrze w Birkenau. Zgromadzeni będą mieli okazję usłyszeć unikalne nagrania dzieł, które brzmiały zarówno w Berlinie jak i w obozach śmieci, choćby w Auschwitz.

Wstęp do BWA jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group