Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6085
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Muflon” zwycięzcą na najbardziej inspirujący unijny projekt

Piątek, 31 maja 2013, 13:34
Aktualizacja: 13:40
Autor: Org
Jelenia Góra: „Muflon” zwycięzcą na najbardziej inspirujący unijny projekt
Fot. Organiatorzy
Projekt „Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko–polskim pograniczu”, realizowany przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie, wywalczył pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie na Najbardziej Inspirujący Projekt. Z ogromną przewagą głosów, pozostawił w tyle setki innych, które przeprowadzane były na terenie całego Dolnego Śląska.

Zwycięski projekt: Spotkania – tradycja, kultura i codzienność na czesko-polskim pograniczu, MDK „Muflon” realizował w latach 2008-2013 z czeskim partnerem – Eurocentrum w Jabloncu nad Nysą. Projekt umożliwił zbliżenie mieszkańców miasta i okolic Jeleniej Góry oraz Jablonca, dzięki poznaniu swojej kultury w ramach wspólnych działań, jakimi były spotkania z folklorem, muzyką, filmem i fotografią. W ciągu trzech lat partnerzy przygotowywali niezwykle atrakcyjne programy, w których występowali Polacy i Czesi . Działania cieszyły się takim powodzeniem, że liczba widzów i uczestników przekroczyła 10 tysięcy.

Podczas konferencji prasowej w Miejskim Domu Kultury „Muflon”, z-ca prezydenta Miasta Jelenia Góra, Mirosława Dzika podziękowała dyrekcji i pracownikom placówki za zaangażowanie w realizację projektu, który zdobył tak prestiżową nagrodę.

Celem konkursu, ogłoszonego w marcu 2013 r. było zapoznanie opinii publicznej z ciekawymi projektami, realizowanymi w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. W tym roku do konkursu nominowane zostały projekty, których realizacja została zakończona najpóźniej w 2012 roku. Projekty zostały nominowane przez pracowników czeskich urzędów krajskich i polskich urzędów marszałkowskich, którzy wybierali najlepsze projekty spośród tych zrealizowanych na obszarze danego regionu.

Podczas wybierania projektu brano pod uwagę wkład projektu w osiąganie celów Programu i rozwój relacji transgranicznych, oddziaływanie projektu na obszar przygraniczny i wyjątkowość działań, mogących zainspirować kolejne podmioty do współpracy transgranicznej. Spośród ponad stu realizowanych na terenie całego Dolnego Śląska, nominowanych zostało 20 projektów, z których poprzez głosowanie internetowe, wybrany został ten najbardziej inspirujący.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z prezentacją nagrodzonych projektów miało miejsce w Kudowie Zdroju. Jiři Horáček – dyrektor Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej złożył gratulacje i wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody przedstawicielom instytucji realizujących nagrodzone projekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group