Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6289
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mud Party IV z rekordami Guinnessa – weź udział!

Środa, 29 czerwca 2016, 8:56
Aktualizacja: 13:34
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Mud Party IV z rekordami Guinnessa – weź udział!
Fot. Organizator
W dniach 7–10 lipca po raz kolejny na fanów off–roadu czeka nie lada gratka – w okolicach Jeleniej Góry pojawią się najodważniejsze załogi w terenówkach, które pojadą dosłownie wszędzie. Mud Party rozpocznie się w czwartek (7.06) widowiskowym prologiem w Miłkowie na specjalnie do tego przygotowanym torze, a zakończy się w niedziele próbami ustanowienia i bicia rekordów Guinnessa.

W piątek i sobotę uczestnicy Mud Party będą zmagać się z odcinkami specjalnymi w okolicach Jeleniej Góry, Miłkowa i Karpacza. W tym czasie wszystkie odcinki specjalne będą otwarte dla publiczności i będzie można podziwiać, jak ekipy przedzierają się przez gęste błoto, wodę, strome podjazdy i trawersy.

Ostatnim zadaniem uczestników Mud Party będzie najbardziej widowiskowa konkurencja - wyścigi równoległe na torze błotnym. Na tę właśnie okazję przygotowany został w Miłkowie specjalny tor o długości ok. 100 m i szerokości 12 metrów.

Trasa między odcinkami specjalnymi jaką będą musieli pokonać uczestnicy Mud Party IV korzystając z roadbooka to 80 km. - Kibiców zapraszamy już w czwartek 7 lipca od godziny 16:00 na prolog, który odbędzie się w Miłkowie. Prawdziwe pokonywanie trudnych odcinków rozpocznie się w piątek, 8 lipca. O godz. 8:00 wystartują pierwsze załogi w kierunku odcinków specjalnych. Uczestnicy Mud Party IV mają na pokonanie wszystkich odcinków 28 godzin. W każdej chwili uczestnicy mogą zjechać z trasy i wrócić na bazę, aby odpocząć lub naprawić uszkodzone pojazdy – informuje Andrzej Wójcik z Jeep-survival.

Niedziela, 10 lipca to dzień na rekordy:
- O godzinie 10:00 w bazie imprezy w Miłkowie uczestnicy Mud Party IV będą próbowali ustanowić rekord Guinnesa w ilości pojazdów terenowych jakie przejadą błotnym 100-metrowym torem w czasie jednej godziny..
- O godzinie 13:00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pobiciu rekordu Guinnesa w ilości ludzi, którzy zjadą wodną ślizgawką długości 100 metrów w czasie jednej godziny. Wodna ślizgawka będzie rozłożona w samym centrum Karpacza przy deptaku, na stoku „Kolorowa”. Dotychczasowy rekord Guinnesa w ilości ludzi, którzy zjechali wodną ślizgawką w czasie jednej godziny to 396 osób, co daje 9 sekund na osobę.

Mud Party IV odbywa się pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry i Burmistrza Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group