Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2552
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Msza w intencji strażaków

Niedziela, 9 maja 2021, 6:07
Autor: WAC
Jelenia Góra: Msza w intencji strażaków
Fot. WAC
Strażacy zawodowi i ochotnicy z Kotliny Jeleniogórskiej wraz z rodzinami uczestniczyli wczoraj (8.05) w mszy, odprawionej w ich intencji w kościele pw. św. Wojciecha na jeleniogórskim Zabobrzu.

Okazją do wspólnej modlitwy był obchodzony 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wtedy też w kalendarzu liturgicznym kościoła katolickiego obchodzony jest dzień patrona strażaków, czyli św. Floriana. Uroczystej mszy przewodniczył proboszcz zabobrzańskiej parafii, a jednocześnie kapelan powiatowy strażaków ks. Stanisław Bekes. Obecny był też były ich kapelan ks. Grzegorz Niwczyk. O szczególną oprawę nabożeństwa zadbali też strażacy asystując przy ołtarzu.

Straż pożarna od zawsze była blisko kościoła, zwłaszcza w małych społecznościach lokalnych – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt Krzysztof Zakrzewski. - Msze święte odprawiane w intencji strażaków będących w czynnej służbie, emerytów i tych, którzy odeszli już z naszego grona mają w powiecie swoją tradycję, trwającą od czasu gdy udało nam się pozyskać kapelana mundurowego. Praktycznie z każdej gminy jest dziś obecny chociaż jeden zastęp strażacki. Modlimy się przede wszystkim o zdrowie, żeby się ta pandemia skończyła i abyśmy ile razy wyjechali tyle razy wrócili z różnych zdarzeń cali i zdrowi.

Twoja reakcja na artykuł?

18
56%
Cieszy
5
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group