Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8481
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mróz trzaska, a prądu nie będzie

Wtorek, 7 lutego 2012, 11:36
Aktualizacja: 13:10
Autor: hiver
Od rana mieszkańcy Osiedla Czarne i przyległych ulic nie mają prądu. – Jak można wyłączać prąd podczas takich mrozów, to nieludzkie traktowanie klientów – denerwują się mieszkańcy. Tymczasem Tauron tłumaczy, że wykonywane prace były konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Od godz. 7.00 do 15.00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic Orzeszkowej, Nowej, Malinowej, Okrężnej, Małej, Południowej, Strumykowej, Czarnoleskiej o nr 1-7 i 2-30, a także hotel Fan i Dwór Czarne. Jutro zasilanie zostanie odłączone od ogrodów działkowych, a w czwartek (09.01) na ul. Kruszwicka, Graniczna, Przesmyk, Żwirki i Wigury oraz Wolności o nr 166-180.

- Wielu ludzi w tym rejonie ma ogrzewanie zasilane prądem. Przecież my mamy małe dzieci, prowadzimy firmy. Jak można wyłączać prąd podczas takich mrozów. Czym innym są awarie, a zupełnie inną kwestią planowe prace na sieci. Czy nie można przełożyć tych prac na cieplejszy okres? – denerwuje się pan Jerzy z Osiedla Czarne.

- Prace planowane na Osiedlu Czarne spowodowane są koniecznością wymiany elementów na linii średniego napięcia uszkodzonych podczas styczniowych wiatrów. Wymiana jest dokonywana pomimo mrozów, gdyż utrzymujące się niskie temperatury stwarzają groźbę awarii na osłabionych elementach linii średniego napięcia. W takiej sytuacji wyłączenie trwałoby dłużej i dotknęłoby dużo większej ilości mieszkańców na znacznie większym obszarze– tłumaczy tymczasem Ewa Styczyńska z jeleniogórskiego oddziału Tauron Dystrybucja..

- Wykonane naprawy zminimalizują ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii, do której mieszkańcy nie będą mogli się przygotować. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności dla mieszkańców, jednak będziemy robili wszystko, żeby zaplanowane prace trwały jak najkrócej. Wszyscy nasi odbiorcy, w tym mieszkańcy Osiedla Czarne, są powiadamiani o planowych wyłączeniach zgodnie z przepisami. - Tam, gdzie było to możliwe, np. w Szklarskiej Porębie prace zostały przesunięte na późniejszy termin. W Jeleniej Górze takiej możliwości nie ma – dodaje E. Styczyńska

Sposób powiadamiania odbiorców o planowych wyłączeniach jest określony w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków przyłączania podmiotów do sieci elektroenergetycznych, ruchu i eksploatacji tych sieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group