Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK współorganizatorem krajowej konferencji

Środa, 31 maja 2017, 7:14
Autor: MPGK
Jelenia Góra: MPGK współorganizatorem krajowej konferencji
Fot. Użyczone/MPGK
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze będzie honorowym współgospodarzem konferencji „Gospodarka odpadami a przedsiębiorstwa sektora samorządowego”. Konferencję, którą zaplanowano od 8 do 10 czerwca w Łomnicy, organizuje Krajowa Izba Gospodarki Odpadami.

Do udziału w dyskusji zaproszono przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, zrzeszonych w Izbie Przedsiębiorców z całej Polski oraz ekspertów gospodarki odpadami, ekonomii, prawa i technologów.

Uczestnictwo w konferencji zapowiedziało około 60 firm z całej Polski. Na pewno będą przedstawiciele spółek samorządowych z: Warszawy, Torunia, Krakowa, Katowic, Koszalina, Konina i Bydgoszczy.

- Będziemy dyskutować o rozwiązaniach prawnych, które chcielibyśmy wprowadzić w życie i które są naszymi postulatami w rozmowach u ustawodawcą - mówi Ewa Rakowska, dyrektor Biura Zarządu KIGO w Warszawie. - Myślę tu o rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań, w tym finansowej, za zagospodarowanie odpadów opakowaniowych oraz o włączeniu punktów skupu surowców wtórnych do systemu gminnego. Wpłynęłoby to na pozyskiwane przez gminy poziomy odzysku i recyklingu odpadów.

Jeleniogórskie MPGK zatrudnia ponad 270 osób. Oprócz nich pracę w spółce znajduje też w ciągu roku grupa około 30 osób bezrobotnych w ramach staży. Firma odbiera i zagospodarowuje odpady komunalne od ponad ok. 7,5 tys. gospodarstw domowych; obsługuje 12 spółdzielni mieszkaniowych, 111 wspólnot oraz ponad 1000 klientów przemysłowych i prywatnych.

Spółka utrzymuje ponad 23 hektary zieleni miejskiej, ponad 73 hektary parków oraz 400 hektarów lasów. Firma administruje także czterema cmentarzami komunalnymi i prowadzi Schronisko dla Małych Zwierząt.

- W czasie konferencji będę mógł przedstawić naszą firmę - mówi Włodzimierz Stasiak, prezes MPGK. - Będę mówił na temat naszych doświadczeń we wprowadzaniu In-house, czyli świadczenia usług z wolnej ręki, z pominięciem trybu przetargowego - przy spełnieniu wielu warunków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group