Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9429
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK odśnieża

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 10:10
Aktualizacja: 10:18
Autor: MPGK
Jelenia Góra: MPGK odśnieża
Fot. MPGK
Od niedzielnego popołudnia do poniedziałkowego poranka odśnieżające miasto samochody MPGK przejechały ponad 550 km. Od godz. 4.00 ponad 50 pracowników firmy zajmowało się utrzymaniem podległych spółce chodników oraz - przede wszystkim - przejść dla pieszych.

MPGK ma dbać o prawie 254 kilometry miejskich dróg i ulic. Podobnie jak w całym kraju, są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania ulic i piątą kategorię - chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, aleje Solidarności i Jana Pawła II czy ul. Wolności. Na końcu znajdują się uliczki boczne - osiedlowe.

Ponad 2,5 tys. ton soli zgromadziło MPGK w oczekiwaniu na zimę. Kolejne pół tysiąca ton czeka zarezerwowane u dostawcy. W stosunku do ubiegłego roku sól podrożała niemal o 100 proc. Jakby tego było mało, trudno ją kupić. Przezorne MPGK zdobyło ją na przełomie lata i jesieni.

W razie opadów śniegu, do zimowej akcji gotowych jest ponad 50 pracowników firmy, pracujących na co dzień w trzech różnych działach. Mają oni do swojej dyspozycji: osiem piaskarko - solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, siedem ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. To wystarcza nawet podczas obfitych opadów śniegu.

MPGK odśnieża również - gdy jest taka potrzeba także nocą - część miejskich chodników (np. Pl. Ratuszowy, Pl. Piastowski, część ul. Wolności) o łącznej powierzchni ponad 239 tys. metrów kwadratowych. Za zdecydowaną większość chodników odpowiadają jednak właściciele lub zarządcy stojących przy nich nieruchomości.

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
3
13%
Hahaha
3
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
267
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group