Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7509
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: MPGK będzie miało konkurenta?

Wtorek, 4 maja 2010, 9:42
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2010, 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: MPGK będzie miało konkurenta?
Przy ruinach kina Turysta przy ulicy Matejki wystarczy zajrzeć za ogrodzenie, aby zobaczyć dzikie wysypisko śmieci.
Fot. TEJO
– Przygotowujemy restrukturyzację Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – mówi prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Co to oznacza? Tego szef miasta powiedzieć nie chce. – Więcej nie mogę zdradzić – dodaje zapewniając, że jak tylko znane będą konkretne zamiary, powie więcej.

Tymczasem przedsiębiorstwo jest praktycznie monopolistą jeśli chodzi o sprzątanie miasta. Nie jest też tajemnicą, że wielu jeleniogórzan ma zastrzeżenia co do czystości w stolicy Karkonoszy. O ile główne trakty w śródmieściu są porządkowane regularnie, o tyle ulice peryferyjne – już niekoniecznie. MPGK sprząta tylko – co zrozumiałe – tereny miejskie. Choć i tu poślizg bywa znaczny. Do dziś nie wszędzie uprzątnięto pozostałości po akcji zimowego odśnieżania dróg.

Wiele zakątków, choć leży w centrum Jeleniej Góry – tonie w brudach z powodu zaniedbań właścicieli. Tak jest – na przykład – przy ruinach kina Turysta przy ulicy Matejki. Wystarczy zajrzeć za ogrodzenie, aby zobaczyć dzikie wysypisko śmieci.

Czy dopuszczenie konkurencyjnej firmy poprawiłoby stan czystości jeleniogórskich ulic i placów? Trudno przesądzać. Na pewno przede wszystkim o porządek muszą zadbać sami mieszkańcy i właściciele gruntów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group