Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5332
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MP: 3 złote medale Lucyny Kornobys

Wiadomości: Zielona Góra
Piątek, 3 lipca 2015, 7:35
Aktualizacja: 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
W dniach 26–28.06.2015 na zielonogórskim stadionie MOSIR–u odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Jeleniogórzanka Lucyna Kornobys potwierdziła wysoką formę zdobywając 3 złote medale.

Zebrało się wielu zawodników z całej Polski walczących o jak najlepsze wyniki, które zostaną wpisane do rankingu IPC. Pozwala to oczywiście cieszyć się z wielu uzyskanych kwalifikacji na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w Katarze.

- Jestem zadowolona ze startów. Udało mi się uzyskać 3 złote medale, wyniki nie są złe - potwierdzają uzyskanie minimów na MŚ w oszczepie wynik: 16,38 w dysku 20,23 - nie ma w Katarze i kula: 7,53 cm. Są to takie same wyniki jak na Mistrzostwach Europy z ubiegłego roku - powiedziała Lucyna Kornobys.

Dodatkowo nasza multimedalistka zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji konkurencji technicznych kobiet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Zabobrze 6-07-2015 13:08
Brawo!
~ 7-07-2015 11:18
gratulacje!
~Victor 8-07-2015 10:11
Pani Lucynka reprezentuje klub Start Wrocław i nie jest związana ze sportem jeleniogórskim a jest tylko naszą mieszkanką,piszcie więc Jelonka że Lucyna zdobyła medale dla Wrocławia.Lucynka bierze gratyfikacje z Wrocławia więc przedstawianie jej osiągnięć jako jeleniogórzanka jest przesadzone???!!!To tak jakbyśmy chwalili innych jeleniogórzan mieszkających w mieście ale reprezentyjących inne kluby w Polsce, jakoś o innych nie wspominacie . Niech się Lucyna Kornobys określi czy reprezentuje Wrocław i klub wrocławski czy też ciągle mówi o Jeleniej Gorze??/Pozdrawiam
~Lusi 9-07-2015 8:06
Victor tak reprezentuje klub Start Wrocław, ale również Jelenią Górę - należę również do Klubu MKL 12. Pracuję tu,mieszkam i działam na rzecz Jeleniej Góry, również dla sportu niepełnosprawnych - to mało? Sam wiesz dlaczego przeszłam do klubu Wrocławskiego - wytłumacz mieszkańcom jak było naprawdę! Co do innych sportowców to przykładem jest Maja Włoszczowska. Po drugie to portal z regionu jeleniogórskiego to o czym ma pisać jak nie o mieszkańcach? Jeśli chodzi o stypendia to nie posiadam ich w ogóle ani z Wrocławia, ani z Jeleniej Góry. Wielu sportowców mieszka gdzie indziej i reprezentuje klub z zupełnie innej miejscowości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group