Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8307
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Motoryzacyjna Noc Muzeów

Sobota, 14 maja 2022, 8:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Motoryzacyjna Noc Muzeów
Fot. Muzeum Motoryzacji
Szczególne atrakcje na dzisiejszą (14.05) Noc Muzeów przygotowało Muzeum Motoryzacji w jeleniogórskiej galerii Nowy Rynek.

Podróżowanie historycznym autobusem marki Autosan H17 przeniesie dorosłych w czasy dzieciństwa, a najmłodszym dostarczy niezapomnianej frajdy. Zabytkowy pojazd wyruszy o godz. 17.00 spod galerii Nowy Rynek (przystanek od Alei Jana Pawła II) do Muzeum Miejskiego „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie. Na pokładzie autobusu przewodnik opowiadać będzie o najciekawszych zabytkach mijanych po drodze. Na miejscu przewidziano zwiedzanie muzeum, a około godz. 19.00 powrót do Jeleniej Góry.

W godz. 19.00-21.00 autosan dalej będzie kursować po mieście i bezpłatnie dowozić pasażerów do atrakcji zorganizowanych w Jeleniej Górze z okazji Nocy Muzeów. Podróżujący otrzymają mapę z zaznaczonymi przystankami, na której będzie można zbierać pieczątki. Najlepsze wyniki zostaną nagrodzone.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na klimatyczne podróże z myszką – bez elektroniki i wielkich wygód, ale z pewnością z ogromnymi emocjami – mówi Ryszard Piotrowski, prezes Królewskiego Towarzystwa Automobilowego. - Mam nadzieję, że lekcja historii motoryzacji w takiej formie przypadnie do gustu zarówno miłośnikom czterech kółek, jak i całym rodzinom chcącym spędzić wolny czas w niestandardowy sposób.

Tego dnia atrakcji nie zabraknie też w siedzibie Muzeum Motoryzacji w Nowym Rynku. W godzinach 18.00-22.00 wystawę „Historia kołem się toczy” będzie można zwiedzać indywidualnie, całkowicie za darmo. Oprócz niepowtarzalnych perełek motoryzacji, na najmłodszych czekać też będzie dodatkowa rozrywka – symulator rajdowy.

O godzinie 20.00 Muzeum Motoryzacji zaplanowało specjalne zwiedzanie z wyjątkowymi przewodnikami – Maciejem Maciejewskim oraz Wojciechem Szczodrowskim, byłymi kierowcami rajdowymi. Dwie grupy liczące 20 osób będą miały możliwość przeniesienia się w czasie, poznania 100-letniej historii motoryzacji oraz wielu ciekawostek i anegdot z rajdowego współzawodnictwa. Zbiórka o godz. 19.45 na II piętrze Galerii Nowy Rynek.

Na wszystkie atrakcje przygotowane przez Muzeum Motoryzacji podczas Nocy Muzeów nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczy się kolejność przyjścia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group