Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6405
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Most łączący Os. Robotnicze z Kilińskiego już służy

Piątek, 28 listopada 2014, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 29 listopada 2014, 7:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Most łączący Os. Robotnicze z Kilińskiego już służy
Fot. Angela
Kierowcy mogą komfortowo przejechać po nowo wybudowanym moście będącym łącznikiem ulicy Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym w Jeleniej Górze. Wygodnie drogę skrócą sobie również piesi, dla których po dwóch stronach położono chodnik. Dalej trwają natomiast prace przy przebudowie skrzyżowania ul. Pijarskiej, Kilińskiego i Górnej.

Mimo że zgodnie z harmonogramem prace nad całym zadaniem mają się zakończyć do połowy grudnia br., większość już zrobiono. Kierowcy mogą korzystać z nowego mostu, który nie ma ograniczeń tonażowych. Jadąc łącznikiem od Osiedla Robotniczego zmotoryzowani wjadą zarówno na ulicę Kilińskiego, jak i ul. Górną czy Jelenią.

Skrzyżowanie zamknięte jest natomiast dla zmotoryzowanych od strony ul. Pijarskiej. Tu droga kończy się przy znaku „zakaz wjazdu” ustawionym na ostrym zakręcie przed budynkami TBS. Niebezpieczny i wąski zakręt docelowo zostanie zlikwidowany, a jezdnia przy budynkach stanie się drogą wewnętrzną. Zadanie wykonuje firma Skanska wraz z podwykonawcami. Koszt to 1 mln 973 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group