Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5984
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Most do remontu, a na objeździe dziury!

Piątek, 23 czerwca 2017, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 7:28
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Most do remontu, a na objeździe dziury!
Fot. Joanna
Wkrótce kierowcy będą musieli korzystać z objazdów z powodu remontu mostu w ciągu ulicy Cervi. – To będzie horror, bo ulice, które będą musiały przejąć ruch już są mocno dziurawe, a co będzie potem? – z taką uwagą dzwonią do nas jeleniogórzanie. Szczególnie narzekają na stan ulicy Rataja…

Zamknięcie mostu w ciągu ulicy Cervi nad potokiem „Wrzosówka” w Cieplicach spowoduje zmiany w organizacji ruchu, do których na pewien czas będziemy musieli się przyzwyczaić. Data zamknięcia mostu została przesunięta z 26 czerwca na dzień 3 lipca. Do tego dnia autobusy będą kursowały jak do tej pory. - Zmiana daty rozpoczęcia remontu mostu nie wpływa na datę zakończenia prac – poinformował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. A ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Najwięcej zmian zostanie wprowadzonych w organizacji ruchu komunikacji miejskiej, ponieważ przeorganizować trzeba będzie trasę ośmiu linii autobusowych. Najmniej utrudnień odczują piesi, ponieważ zostanie dla nich wybudowana specjalna kładka.

Kierowcy alarmują, że stan dróg, z których będą zmuszeni korzystać pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie dotyczy to ulicy Rataja.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze ma sprawdzić techniczny stan tych ulic. Być może uda się ubytki w nawierzchni załatać w ostatnim tygodniu przed zamknięciem mostu. Do remontu kwalifikuje się również ulica Tabaki, ale jest to większa inwestycja. Będzie można przystąpić do działań kiedy uda się zgromadzić na ten cel środki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group