Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6517
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MOS w ocenie Komisji Rewizyjnej

Piątek, 26 stycznia 2018, 9:06
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2018, 17:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: MOS w ocenie Komisji Rewizyjnej
Fot. Przemek Kaczałko
Pod względem merytorycznym rewelacja, a w kwestii bazy sportowej – degradacja. Takie są oceny Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej po kontroli przeprowadzonej w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Jeleniej Górze. Wczoraj (25.01) radni przedstawili na posiedzeniu wyniki audytu oraz zalecenia. – Jesteśmy na poziomie, który dawno temu osiągnęliśmy, a świat idzie do przodu – podkreślił Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor ośrodka.

Kontrola dotyczyła dwóch obszarów: realizacji zadań statutowych oraz oceny stanu infrastruktury. Zarówno członkowie Komisji, jak i zastępca prezydenta miasta wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu podkreślali, że bardzo pozytywnie oceniają realizację zadań statutowych MOS-u.

- Braki finansowe powodują degradację obiektów. Dyrektor nie ma odpowiednich środków, żeby poprawić jakość ich funkcjonowania - mówił Józef Rypiński, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, który wymieniał stadion przy ul. Lubańskiej (brak zaplecza sanitarnego, obiekt nie spełnia wymogów sanitarnych), halę przy ul. Sudeckiej, która nie spełnia wymogów przeciwpożarowych, MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie, który również jest w opłakanym stanie, a także basen i korty przy ul. Sudeckiej, które wymagają remontów. W sumie plany inwestycyjne dotyczące wymienionych lokalizacji opiewają na niemal 30 milionów złotych, z czego 21 mln zł potrzeba na modernizację basenu. - Robimy co możemy. Stwarzamy warunki, które nie pozwolą instytucjom uprawnionym na zamykanie tych obiektów, ale również dążymy do tego, aby je zmodernizować lub pomyśleć o budowie nowych obiektów sportowych, bo widać, że jest to potrzebne - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz. - Swoją ofertą staramy się oderwać dzieci od telewizorów, telefonów, komputerów, ale również, aby czuły się bezpieczne - dodał dyrektor.

Piotr Paczóski, który od lat działał w środowisku tenisowym ocenił, że dotychczasowe zewnętrznych podmiotów oferty na zagospodarowanie kortów były "żenujące" i jest zwolennikiem, aby kompleks przy ul. Sudeckiej stanowił całość. Zastępca prezydenta nie wyobraża sobie sytuacji, aby podobnie jak w przeszłości, kiedy to oddano w prywatne ręce kemping i bazę noclegową - sprzedawać kolejne obiekty w tej lokalizacji, należące do miasta. - Powinniśmy stworzyć zintegrowane centrum sportów i rekreacji - mówił P. Paczóski.

Ponadto dyrektor MOS-u zwrócił uwagę, że gdy obejmował stanowisko, stałych członków Międzyszkolnego Ośrodka Sportu było ok. 400, a obecnie jest 1400, co najlepiej pokazuje jaki odbiór mają ich działania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group