Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Morska energia w Karpaczu

Środa, 21 lipca 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:54
Autor: Julita Jolibska
JELENIA GÓRA: Morska energia w Karpaczu
Fot. J. Jolibska
W weekend turyści i mieszkańcy Karpacza mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wyjątkowym wernisażu. Młodzież z Pałacu Młodzieży ze Szczecina na zakończenie tygodniowego pleneru zapraszała przechodniów na ekspozycję wkomponowaną w krajobraz miasta.

– Zapraszamy na wernisaż, tylko dzisiaj! – zachęcali do obejrzenia wystawy ucharakteryzowani uczestnicy pleneru Pomorskiego Centrum Edukacji w Szczecinie odbywającego się Karpaczu. Malowane na prawdziwym jedwabiu obrazy wkomponowane w architekturę hotelu Rezydencja robiły ogromne wrażenie. Na jedwabiach można było podziwiać zarówno wyobraźnię młodych ludzi jak i zabytki miasta.

Plener miała charakter terapeutyczny. – Pracowaliśmy nad mandalą. Dzięki elementom arteterapeutycznym pracowaliśmy nad osobowością dzieci. Efekty widoczne w pracach są naprawdę zadowalające. Widać w nich ile radości im przybyło – mówi prowadząca grupę Bogumiła Kuźnicka, plastyk i arteterapeuta.

Krajobraz miasta umożliwił niestandardową ekspozycję. – Kaskadowe ułożenie prac daje możliwość obejrzenia pełnego spektrum – tłumaczy zadowolona z efektów tygodniowego pleneru w Karpaczu Bogumiła Kuźnicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group