Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5407
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Morderczy podjazd pod Śnieżkę już w najbliższą niedzielę!

Środa, 4 sierpnia 2010, 18:19
Aktualizacja: 18:26
Autor: rakuu
Karpacz: Morderczy podjazd pod Śnieżkę już w najbliższą niedzielę!
Fot. Tomasz Raczyński
W niedzielę odbędzie się jubileuszowy 20 Diallo Uphill Race Śnieżka 2010. Kolarze górscy zmierzą się z ekstremalnie trudną trasą podjazdu pod najwyższy szczyt Karkonoszy.

Jest to jedyna taka szansa w roku, ponieważ na co dzień, szlak turystyczny wiodący z Karpacza na Śnieżkę jest zamknięty dla rowerów.

Na 316 zakwalifikowanych zawodników czeka 14 kilometrowa trasa o przewyższeniu blisko 1000 m. i maksymalnym nachyleniu dochodzącym do 20%.

O godzinie 10.00 kolarze wystartują z głównej ulicy Karpacza na wysokości restauracji „Bachus” i skierują się w stronę Białego Jaru, następnie podjazd do bramy Karkonoskiego Parku Narodowego i dalej przez Strzechę Akademicką, Spaloną Strażnicę, Równię pod Śnieżką na Trasę Jubileuszową, gdzie na zawodników czeka ostatnia i najtrudniejsza wspinaczka na sam szczyt.

Przyjazd ostatnich zawodników na metę planowany jest na godzinę 12.45. O godzinie 13.00 zawodnicy w kolumnie zjadą ze Śnieżki a na godzinę 15.00 przewidziana jest się ceremonia dekoracji zwycięzców i imprezy towarzyszące.
Uczestnictwo w tegorocznej edycji zawodów zapowiedział wielokrotny Mistrz Polski, olimpijczyk, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce – Marek Galiński, który będzie starał się pobić ustanowiony w zeszłym roku przez Radosława Tecława rekord trasy (54m. 07s.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group