• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 8:47
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 4004
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mopsy w potrzebie. Przyjdź na spotkanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 grudnia 2016, 7:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
W niedzielę (4.12) o godz. 14.00 w kawiarni Aroma Cafe na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie Fundacji „Mopy w potrzebie”. – Zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników tych zwierząt, które my jako fundacja staramy się ratować z pseudohodowli – mówi Kamil Kuchciak, jeleniogórski wolontariusz i członek stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mopy w potrzebie to ogólnopolska organizacja, na rzecz której wolontariusze działają w każdym większym mieście. W Jeleniej Górze jest to właśnie Kamil Kuchciak, który szukając psiaka tej rasy natrafił na działalność stowarzyszenia i się w nią zaangażował.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się ratowaniem mopsów i buldożków z pseudohodowli, ponieważ jest to obecnie bardzo "modna" rasa, psy są hodowane i rozmnażane w bestialskich warunkach, często umierają z wycieńczenia – mówi Kamil Kuchciak. - Stowarzyszenie ratując psa, kastruje go, często leczy z wielu chorób, przekazuje do domów tymczasowych, a potem oddaje do adopcji ludziom, którzy je kochają. Nasze niedzielne spotkanie ma na celu przestawienie stowarzyszenia, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem pseudohodowli. Zapraszamy właścicieli mopsów i buldożków wraz z pupilami, a także wszystkich miłośników tych ras i zwierząt w ogóle. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu (i kolejnym) znajdą się ludzie, którzy będą chcieli te zwierzęta adoptować oraz wspomóc fundację w tym działaniu – dodaje wolontariusz.
Podczas spotkania przewidziane są licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na działalność stowarzyszania, czyli ratowanie psów.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia znajduje się na stronie internetowej: http://www.mopsywpotrzebie.pl/.

W Jeleniej Górze fundacja działa również jako Plaskata Ekipa, o której można przeczytać na facebooku: https://www.facebook.com/plaskataekipa/?fref=ts.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~mm 3-12-2016 11:55
Mopsy czy Mopy - co za różnica dla zawodowych pismaków.
~Autor : Angelika ... 3-12-2016 14:05
czy ta kobieta czyta to co napisze? Fundacji „Mopy w potrzebie” Stowarzyszenie Mopy w potrzebie to ogólnopolska organizacja to artykul o sluzbach sprzatajacych?
~KamilMwP 3-12-2016 15:09
Wkradła się literówka, więc prostuję. Oczywiście chodzi o Stowarzyszenie MOPSY w Potrzebie :)
~zaboberek 3-12-2016 20:26
do: | ~KamilMwP | Zgoda,to jest "tylko" literówka,ale tej autorce zdarza się to tak często,że ludzi czytających to denerwuje i dają temu upust poprzez swoje wpisy. Jednak rzetelność dziennikarska powinna obowiązywać nawet w takiej Jelonce.
~Off top 5-12-2016 1:45
Jestem jak najbardziej za pomocą dla zwierząt, jednak ratowanie szczeniąt z tzw. pseudohodowli nie pomoże, a wręcz napędza spiralę. Im bardziej pomagacie, tym więcej szczeniąt przyjdzie na świat, oni zarobią i tak w koło Macieju. Aby ukręcić łeb sprawie, trzeba właśnie uświadomić ludzi, by nie nabywali szczeniąt z rzeczonych hodowli, bo jest im żal tych zwierząt, wtedy dopiero, gdy zabraknie nabywców, hodowla nie będzie opłacalna. Społeczeństwo trzeba uświadomić, że rasowe zwierzęta nabywa się u hodowców zarejestrowanych w Związku Kynologicznym, pamiętając, że schroniska dla zwierząt także pękają w szwach i kochany pupil nie musi mieć koniecznie "papierów".
~Ja 5-12-2016 7:59
Właśnie tym się zajmuje stowarzyszenie, poza tym ratują "wysłużone" suczki, które nie nadają się już do "produkowania" młodych. A ludzie często nie wiedzą ze kupują szczeniaka z pseudohodowli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
791
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group