Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mopsy w potrzebie. Przyjdź na spotkanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 grudnia 2016, 7:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizator
W niedzielę (4.12) o godz. 14.00 w kawiarni Aroma Cafe na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie Fundacji „Mopy w potrzebie”. – Zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników tych zwierząt, które my jako fundacja staramy się ratować z pseudohodowli – mówi Kamil Kuchciak, jeleniogórski wolontariusz i członek stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mopy w potrzebie to ogólnopolska organizacja, na rzecz której wolontariusze działają w każdym większym mieście. W Jeleniej Górze jest to właśnie Kamil Kuchciak, który szukając psiaka tej rasy natrafił na działalność stowarzyszenia i się w nią zaangażował.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się ratowaniem mopsów i buldożków z pseudohodowli, ponieważ jest to obecnie bardzo "modna" rasa, psy są hodowane i rozmnażane w bestialskich warunkach, często umierają z wycieńczenia – mówi Kamil Kuchciak. - Stowarzyszenie ratując psa, kastruje go, często leczy z wielu chorób, przekazuje do domów tymczasowych, a potem oddaje do adopcji ludziom, którzy je kochają. Nasze niedzielne spotkanie ma na celu przestawienie stowarzyszenia, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem pseudohodowli. Zapraszamy właścicieli mopsów i buldożków wraz z pupilami, a także wszystkich miłośników tych ras i zwierząt w ogóle. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu (i kolejnym) znajdą się ludzie, którzy będą chcieli te zwierzęta adoptować oraz wspomóc fundację w tym działaniu – dodaje wolontariusz.
Podczas spotkania przewidziane są licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na działalność stowarzyszania, czyli ratowanie psów.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia znajduje się na stronie internetowej: http://www.mopsywpotrzebie.pl/.

W Jeleniej Górze fundacja działa również jako Plaskata Ekipa, o której można przeczytać na facebooku: https://www.facebook.com/plaskataekipa/?fref=ts.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~mm 3-12-2016 11:55
Mopsy czy Mopy - co za różnica dla zawodowych pismaków.
~Autor : Angelika ... 3-12-2016 14:05
czy ta kobieta czyta to co napisze? Fundacji „Mopy w potrzebie” Stowarzyszenie Mopy w potrzebie to ogólnopolska organizacja to artykul o sluzbach sprzatajacych?
~KamilMwP 3-12-2016 15:09
Wkradła się literówka, więc prostuję. Oczywiście chodzi o Stowarzyszenie MOPSY w Potrzebie :)
~zaboberek 3-12-2016 20:26
do: | ~KamilMwP | Zgoda,to jest "tylko" literówka,ale tej autorce zdarza się to tak często,że ludzi czytających to denerwuje i dają temu upust poprzez swoje wpisy. Jednak rzetelność dziennikarska powinna obowiązywać nawet w takiej Jelonce.
~Off top 5-12-2016 1:45
Jestem jak najbardziej za pomocą dla zwierząt, jednak ratowanie szczeniąt z tzw. pseudohodowli nie pomoże, a wręcz napędza spiralę. Im bardziej pomagacie, tym więcej szczeniąt przyjdzie na świat, oni zarobią i tak w koło Macieju. Aby ukręcić łeb sprawie, trzeba właśnie uświadomić ludzi, by nie nabywali szczeniąt z rzeczonych hodowli, bo jest im żal tych zwierząt, wtedy dopiero, gdy zabraknie nabywców, hodowla nie będzie opłacalna. Społeczeństwo trzeba uświadomić, że rasowe zwierzęta nabywa się u hodowców zarejestrowanych w Związku Kynologicznym, pamiętając, że schroniska dla zwierząt także pękają w szwach i kochany pupil nie musi mieć koniecznie "papierów".
~Ja 5-12-2016 7:59
Właśnie tym się zajmuje stowarzyszenie, poza tym ratują "wysłużone" suczki, które nie nadają się już do "produkowania" młodych. A ludzie często nie wiedzą ze kupują szczeniaka z pseudohodowli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group