Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3730
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mopsy w potrzebie. Przyjdź na spotkanie

Sobota, 3 grudnia 2016, 7:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Mopsy w potrzebie. Przyjdź na spotkanie
Fot. Organizator
W niedzielę (4.12) o godz. 14.00 w kawiarni Aroma Cafe na pl. Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie Fundacji „Mopy w potrzebie”. – Zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników tych zwierząt, które my jako fundacja staramy się ratować z pseudohodowli – mówi Kamil Kuchciak, jeleniogórski wolontariusz i członek stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Mopy w potrzebie to ogólnopolska organizacja, na rzecz której wolontariusze działają w każdym większym mieście. W Jeleniej Górze jest to właśnie Kamil Kuchciak, który szukając psiaka tej rasy natrafił na działalność stowarzyszenia i się w nią zaangażował.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się ratowaniem mopsów i buldożków z pseudohodowli, ponieważ jest to obecnie bardzo "modna" rasa, psy są hodowane i rozmnażane w bestialskich warunkach, często umierają z wycieńczenia – mówi Kamil Kuchciak. - Stowarzyszenie ratując psa, kastruje go, często leczy z wielu chorób, przekazuje do domów tymczasowych, a potem oddaje do adopcji ludziom, którzy je kochają. Nasze niedzielne spotkanie ma na celu przestawienie stowarzyszenia, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem pseudohodowli. Zapraszamy właścicieli mopsów i buldożków wraz z pupilami, a także wszystkich miłośników tych ras i zwierząt w ogóle. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu (i kolejnym) znajdą się ludzie, którzy będą chcieli te zwierzęta adoptować oraz wspomóc fundację w tym działaniu – dodaje wolontariusz.
Podczas spotkania przewidziane są licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na działalność stowarzyszania, czyli ratowanie psów.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia znajduje się na stronie internetowej: http://www.mopsywpotrzebie.pl/.

W Jeleniej Górze fundacja działa również jako Plaskata Ekipa, o której można przeczytać na facebooku: https://www.facebook.com/plaskataekipa/?fref=ts.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group