Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7027
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Monodram “Mój boski rozwód” w JCK

Piątek, 19 lutego 2016, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: Monodram “Mój boski rozwód” w JCK
Fot. Organizator
5 marca (w sobotę) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) wystawiony zostanie pełen humoru monodram “Mój boski rozwód” autorstwa irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron, w reżyserii Jerzego Gruzy i wykonaniu Krystyny Podleskiej, znanej z roli Oli w “Misiu” Stanisława Barei czy “Barw ochronnych” Krzysztofa Zanussiego.

Bilety: 20 zł - do nabycia w kasie biletowej (od wtorku do piątku od 13.00 do 18.00 i na dwie godziny przed wydarzeniem) oraz na stronie www.bilety.jck.pl.

Bohaterką jest Angela - kobieta w średnim wieku. Poznajemy ją w dość krytycznym momencie jej życia. Mąż zostawił ją dla ognistej Meksykanki. Córka też ją w pewnym sensie “porzuca” - wyprowadziła się do swojego narzeczonego. Matka również nie daje Angeli taryfy ulgowej - przeważnie zimna i z zawsze gotową krytyką poczynań swojej córki, nie sprawdza się w roli współczującej, ciepłej rodzicielki... Na życiowym placu boju kobieta musi poradzić sobie sama. Jedynym wsparciem dla bohaterki są... telefon i pies. Z takim "orężem" musi zawalczyć o siebie.

Krystyna Podleska pokazywała kabaretowe umiejętności w stworzonym ze Zbigniewem Rymarzem i Januszem Szydłowskim kabarecie “Od A do Z”, wtedy gdy jeszcze mieszkała w Anglii. W 2006 wróciła na stałe do Polski. Oprócz aktorstwa zajmuje się również tłumaczeniem. Tekst “Mojego boskiego rozwodu” przetłumaczyła wraz z Anną Wołek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group