Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6861
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Monitoring po bójce

Środa, 13 lutego 2019, 7:08
Aktualizacja: Piątek, 15 lutego 2019, 14:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Monitoring po bójce
Fot. UM JG
Wczoraj (12.02) w biurze prezydenta miasta odbyło się spotkanie władz Jeleniej Góry z przedstawicielami służb zajmujących się bezpieczeństwem. Ustalono m.in., że w najbliższym czasie w tunelu pod Al. Jana Pawła II zostanie zamontowany monitoring i przejście będzie doświetlone.

Po raz kolejny reaguje się po fakcie, choć wcześniej były sygnały i apele, aby zadbać o bezpieczeństwo w tunelu prowadzącym m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po publikacji w internecie filmu z bijatyki uczennic jeleniogórskich szkół podstawowych, sprawą zajęły się wszystkie odpowiednie służby.

Tam musi być monitoring - zauważa Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który zapewnia, że wcześniej nie docierały do niego informacje o organizowanych "ustawkach". - To przykre, że to się dzieje tu - u nas w Jeleniej Górze, a w środowisku ani rodziny, ani w szkole - nie ma hamulca, który by zatrzymał takie działania. To bulwersujące - dodał J. Łużniak.

Jak poinformował mł. insp. Michał Klejnowski, pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, obecnie prowadzone są czynności prewencyjne oraz pozaprocesowe, które mają ustalić różne okoliczności sprawy i czy mogą się powtórzyć w przyszłości. Sprawia trafiła już do sądu dla nieletnich.

Zrobiliśmy wizję techniczną. Próbujemy znaleźć najlepsze rozwiązania techniczne, żeby jak najszybciej ten monitoring tam zamontować - powiedział Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta, który zapowiada, że kamery pojawią się w przejściu pod Al. Jana Pawła II w ciągu dwóch tygodni. Koszt ma wynieść ok. 15 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

21
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
5
10%
Smuci
3
6%
Złości
22
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group