• Czwartek, 20 lutego 2020
  • Godz. 0:42
  • Imieniny: Leontyny, Leona, Zenobiusza
  • Czytających: 7299
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Monitoring miejskiego monitoringu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 stycznia 2018, 15:16
Autor: UM
Trwa analiza usytuowania kamer monitoringu miejskiego w Jeleniej Górze. – Dysponujemy 160 kamerami – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – i w zasadzie to zaspokaja potrzeby, jednak na początku każdego roku służby dokonują analizy ubiegłorocznych zdarzeń, żeby dyslokacja kamer odpowiadała żywotnym potrzebom mieszkańców.

Z całą pewnością pojawią się nowe lokalizacje, m.in. w rejonie skrótu między ulicami Wyspiańskiego i Mickiewicza, przy przejściu nad Pijawnikiem i inne. - Wnioski tam mieszkających uznajemy za zasadne. Instalacja wymaga jednak nieco dłuższego przygotowania, bo wcześniej musimy zawrzeć porozumienie z właścicielem kanalizacji telekomunikacyjnej, żeby przełożyć tam okablowanie niezbędne do uruchomienia kamery – wyjaśnia Jerzy Łużniak.

Niezależnie od kamer, służby miejskie instalują tzw. fotopułapki, pomagające w ustaleniu sprawców, którzy pozbywają się odpadów w miejscach odległych od latarń i stref monitoringu, w przekonaniu, iż zaśmiecanie umknie uwadze. Kilkanaście osób już się przekonało, że to jest drogie przedsięwzięcie, bo niezależnie od mandatu musieli oczyścić teren z wyrzuconych przez siebie odpadków, bądź pokryć koszty takiej pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Fotopułapka 30-01-2018 18:06
Na moją kamerę przyłapałem sąsiadkę z j kundlem jak się załatwiał pod moja bramką, Wydrukowałem zdjęcie i wręczyłem Pani. Nawet nie musiałem upominać żeby posprzątała. Po powrocie z pracy przed bramką było czysto
~Zx 30-01-2018 19:18
Kamera bardzo by się przydała na Wyczolkowskiego pomiędzy blokami tymi socjalnym co się tam wyrabia to jest masakra.a jak przyjdzie ciepło to beda znowu pijankie imprezy gdzie nawet małe dziście w tym też uczestniczą.dziwne jest to co nie którzy tam nie pracują a codziennie piją alkohol ciekawe czy z 500 plus tak działa.po co iść do pracy jak państwo daje kasę ..Kamery są bardzo potrzebne
adam57sochrau 31-01-2018 11:35
Kocham J.G.ale ostatnio to szambo,zero zmian!!!l
~Ani 31-01-2018 13:11
To miasto schodzi na psy. Na kazdym kroku narkomani,zlodzieje,ku#wy. Pseudo gangsterzy i nic wiecej. Starzy umra to bedzie tu jak w Czarnobylu w Prypeci miasto widmo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group