Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Monitoring miejskiego monitoringu

Wtorek, 30 stycznia 2018, 15:16
Autor: UM
Trwa analiza usytuowania kamer monitoringu miejskiego w Jeleniej Górze. – Dysponujemy 160 kamerami – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – i w zasadzie to zaspokaja potrzeby, jednak na początku każdego roku służby dokonują analizy ubiegłorocznych zdarzeń, żeby dyslokacja kamer odpowiadała żywotnym potrzebom mieszkańców.

Z całą pewnością pojawią się nowe lokalizacje, m.in. w rejonie skrótu między ulicami Wyspiańskiego i Mickiewicza, przy przejściu nad Pijawnikiem i inne. - Wnioski tam mieszkających uznajemy za zasadne. Instalacja wymaga jednak nieco dłuższego przygotowania, bo wcześniej musimy zawrzeć porozumienie z właścicielem kanalizacji telekomunikacyjnej, żeby przełożyć tam okablowanie niezbędne do uruchomienia kamery – wyjaśnia Jerzy Łużniak.

Niezależnie od kamer, służby miejskie instalują tzw. fotopułapki, pomagające w ustaleniu sprawców, którzy pozbywają się odpadów w miejscach odległych od latarń i stref monitoringu, w przekonaniu, iż zaśmiecanie umknie uwadze. Kilkanaście osób już się przekonało, że to jest drogie przedsięwzięcie, bo niezależnie od mandatu musieli oczyścić teren z wyrzuconych przez siebie odpadków, bądź pokryć koszty takiej pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group