Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3005
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mokra próba przed głównym sprawdzianem

Piątek, 31 lipca 2009, 15:26
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2009, 17:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mokra próba przed głównym sprawdzianem
Fot. TEJO
Woda – główna bohaterka „Pluskania, chlapania, Cieplic odwiedzania” – pojawiła się dziś na scenie Zdrojowego Teatru Animacji! Wzbudziła euforię wśród dzieci, które nie mogły doczekać się mokrej próby. Do premiery pozostały już tylko dwa dni! Jutro – pokaz przedpremierowy widowiska.

Dziś w strugach popłynęła nie tylko woda, którą młodzi aktorzy Teatrzyku Jelonka Górskiego w ramach warsztatów „Lato w teatrze” chlapali się i pluskali się w niej – zgodnie z tytułem sztuki. Wykonawcy po raz pierwszy założyli kostiumy: skromne niebieskie tuniki. Do tego dochodzą foliowe płaszcze przeciwdeszczowe. Narratorzy mają na sobie białe togi, płetwy i aparaturę do nurkowania. To wszystko świetnie komponuje się ze scenografią Lewana Mantidze. Do pluskająco-chlapiących scen finałowych dzieci wychodzą w strojach kąpielowych.

Do Zdrojowego Teatru Animacji przyjechał dziś Jacek Rogulski z Muzycznego Radia. Nagrał fragment przebojowej finałowej piosenki „Jedź do wód!”, a także przeprowadził wywiady z dziećmi. Te nie kryły zadowolenia z warsztatów nie ukrywając, że to nie tylko zabawa, ale i ciężka praca. Nikt jednak z tego powodu nie narzeka. Młodym jeleniogórzanom bardzo podoba się teatr i ich niemal dorosłe role. Nic dziwnego: traktuje się ich jak prawie dorosłych wykonawców.

Bogdan Nauka, dyrektor ZTA, dwoił się i troił, aby rozwiązać problemy, które pojawiły się w związku z wodą i nie tylko. Okazało się, że sztukę trzeba było nieco przebudować, aby dzieci – biorące udział w sąsiadujących ze sobą epizodach – zdążyły się przebrać. Swoje pięć minut na scenie będą mieli także przesympatyczni panowie techniczni: Zdzisław i Marek. Ubrani w pasiaste stroje marynarzy idąc baletowym krokiem wniosą studnię z Marysieńką, a także przepłyną statkiem w scenie z wioślarzami. Sporo roboty ma też personel od akustyki i świateł: panowie Mariusz i Marek, którzy – wprawdzie dla publiczności niewidoczni – są w spektaklu bardzo ważni.

Jutro Teatrzyk Jelonka Górskiego czeka próba generalna oraz przedpremierowy pokaz dla publiczności (godz. 15 w ZTA). W niedzielę – premiera. Początek o godz. 16. Wstęp wolny. Pojawiły się już plakaty anonsujące „Pluskanie, chlapanie, Cieplic odwiedzanie”, sztuki Bogdana Nauki powstałej przy kierownictwie muzycznym Bogny von Woedtke oraz opiece artystycznej i aktorskiej Lidii Lisowicz i Doroty Bąblińskiej-Korczyckiej.

Imprezę wspiera Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie oraz Urząd Miasta w Jeleniej Górze pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci codziennie same relacjonują przebieg „LWT”, a można się o tym przekonać odwiedzając blog http://www.teatr.jgora.pl/lwt/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group