Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 10 maja
Imieniny: Antoniny, Izydora
Czytających: 10145
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Moja Fundacja wspiera domy dziecka

Wtorek, 26 maja 2020, 7:03
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2020, 10:11
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Moja Fundacja wspiera domy dziecka
Fot. Moja Fundacja
Wolontariusze Mojej Fundacji odwiedzają domy dziecka w naszym regionie – od placówek w Jeleniej Górze poprzez Lubomierz, Przesiekę, Kaczorów aż po Świeradów Zdrój. Ze względu na zdalną edukację, pomagają poprzez dostarczanie sprzętu informatycznego.
Dostarczyliśmy już: 30 laptopów, 5 drukarek laserowych, 50 zestawów słuchawkowych do komputerów, 50 ryz papieru do drukowania zadań, skanery, adaptery Wi-Fi, karty sieciowe oraz wyposażyliśmy domy w 30 routerów do bezprzewodowego internetu wraz z doładowanymi gigabajtami kartami SIM, które stale doładowujemy - obecnie doładowaliśmy już ponad 4000 GB danych - powiedział Michał Ślemp z Mojej Fundacji.
Będąc na miejscu dostrzegamy jak bardzo te placówki są wykluczone cyfrowo, dlatego potrzebujemy więcej środków, by zająć się sprawami dostępu do internetu i sieci wewnątrz domów tak, by działały one na co najmniej przyzwoitym poziomie. Potrzebne są dobrej jakości routery, kable i karty sieciowe oraz dalsze inwestowanie w sprzęt, ponieważ dzieci w domach jest około 250, a sprzętu jest niestety ciągle za mało - dodał przedstawiciel fundacji.

Aby wesprzeć akcję, na facebooku zainicjowano zbiórkę pieniędzy na ten cel:
https://www.facebook.com/donate/1132489053804667/

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
15%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
200
Dobry pomysł
47%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
21%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego ceny mieszkań nie spadają mimo rekordowej podaży?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Cieplicki Parkrun świętuje 500 edycji
 
Inne wydarzenia
Rajdowcy opanują Jelenią Górę i okolice
 
Karkonoski Park Narodowy
KPN kupił Stawy Podgórzyńskie
 
Aktualności
Radość w Podgórzynie – przyszły na świat małe bocianki
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group