Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mocne zakończenie festiwalowego maratonu

Środa, 4 maja 2022, 18:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mocne zakończenie festiwalowego maratonu
Fot. Tomek Raczyński
Po emocjach związanych z rozstrzygnięciem części konkursowej, we wtorek (3.05) widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA zobaczyli jeszcze dwa spektakle.

W 6. dniu festiwalu można było zobaczyć spektakl zaprzyjaźnionego teatru z Zittau (Teatr Gerharta Hauptmanna), w którym Alexandra Kienitz, której rodzice pochodzą z Polski - zaprezentowała sztukę pt. Nazywa się: Sophie Scholl. Zwieńczeniem teatralnego maratonu Pestki był pokaz w Teatrze Norwida, gdzie Nowy Teatr ze Słupska zaprezentował "Ciemną Wodę", a więc perypetie społeczności małej miejscowości, gdzie ksiądz z dyrektorką szkoły, katechetką i innymi osobami - wzięli się za wystawienie sztuki pt. Pasja. Po obsadzeniu ról, przystąpiono do prób. Spektakl nawiązywał zarówno do katolików, Żydów, jak i migrantów. Spektakl w reżyserii Iwo Vedrala - pochodzącego z Jeleniej Góry, spotkał się z aplauzem publiczności - w części nawet na stojąco. Tradycyjnie, na zakończenie odbył się panel dyskusyjny w Klubie Kwadrat, a więc możliwość porozmawiania z twórcami.

Choć główna część festiwalu za nami, to nie koniec wrażeń. Już w najbliższy piątek jeleniogórski (6.05) teatr Edycja Limitowana w sali widowiskowej JCK zaprezentuje z okazji niedawnego Światowego Dnia Zespołu Downa spektakl pt. "Nowe szaty". Z kolei na 3 czerwca zaplanowano atrakcje dla dzieci - na Placu Ratuszowym warsztaty i spektakle, a następnie koncerty - polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana oraz Sidneya Polaka.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group