Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9155
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mocne Uderzenie. Quebec w Polsce od dzisiaj w Jeleniej Górze

Sobota, 6 kwietnia 2013, 9:17
Aktualizacja: 9:20
Autor: Org
Jelenia Góra: Mocne Uderzenie. Quebec w Polsce od dzisiaj w Jeleniej Górze
Fot. Organizator
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na projekt "MOCNE UDERZENIE. QUEBEC W POLSCE", który odbędzie się w dniach 6–25. Kwietnia. Dzisiaj (6. kwietnia) o godz. 18.00 na otwarcie film "Cokolwiek posiadasz" w kinie LOT. Bilet kosztuje 11 zł.

Korporacja Quebec - Polska dla sztuki (CQPA), która od blisko 15 lat zajmuje się promocją polskiej kultury w Quebeku (Kanada), w ramach dni międzynarodowej Frankofonii, po raz pierwszy po drugiej stronie Atlantyku, we współpracy z Osiedlowym Domem Kultury w Jeleniej Górze organizuje w dniach 6 - 25 kwietnia 2013 roku projekt Mocne uderzenie. Quebec w Polsce, by przybliżyć polskiej publiczności kilka aspektów kultury quebeckiej, stosunkowo mało znanej i wartej odkrycia.

Na otwarcie projektu obraz Bernarda Émonda, znanego i cenionego reżysera quebeckiego.
O czym opowiada film?Młody profesor literatury wschodnioeuropejskiej, pomiędzy śmiercią bogatego ojca a nieoczekiwanym spotkaniem z nastoletnią córką, przeżywa głęboki kryzys wartości i szuka pesonalnej odnowy. Jego przewodnikiem oraz intymnym partnerem w tej drodze jest poezja Edwarda Stachury. Film ten ma w sobie pewien polski akcent, bowiem wiersze i filozofia życia Edwarda Stachury grają tam istotną role w budowaniu postaci i linii dramatycznej wydarzeń.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu.

Natomiast o godz. 20.30 w sali JCK (ul. Bankowa 28/30) odbędzie się koncert jazzowy Jacques Kuba Séguin Quartet w składzie: J.K. Séguin (trąbka), Paweł Tomaszewski (fortepian), Sebastian Kuchciński (perkusja), Michał Kapczuk (kontrabas). Dodajmy, że Jacques Kuba Seguin uznany został przez publiczne radio i telewizję Kanady za odkrycie roku 2012/2013. Wstęp na koncert kosztuje 15 zł.
Organizatorzy projektu: Korporacja Quebec-Polska dla Sztuki z Montrealu w Kanadzie i Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, współorganizatorzy: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ODRA Film.

Szczegóły: www.odk.karkonosze.com oraz www.zoomfestival.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
122
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
20%
Często
11%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group