Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8199
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Moc XXI Majówki ze zwierzętami

Sobota, 28 maja 2011, 17:01
Aktualizacja: Niedziela, 29 maja 2011, 9:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Moc XXI Majówki ze zwierzętami
Fot. Angela
Tłum jeleniogórzan i ich czworonożnych przyjaciół przemaszerował traktem śródmiejskim na Plac Ratuszowy, gdzie uroczyście otwarto 21 Majówkę ze Zwierzakami, w tym toku połączoną ze Sprzątaniem Świata z Tauron Ekoenergią.

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie szkół, było też mnóstwo konkursów i zabaw. Całość poprowadził Krzysztof Ibisz. Całą imprezę uroczyście otworzył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
W imprezie uczestniczyło też wiele osobistości, w tym posłanka Elżbieta Zakrzewska, Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jadwiga Reder-Sadowska, miejski rzecznik konsumentów, radni rady miejskiej, prezesi firm, dyrekcja KPN i wielu, wielu innych.

Poza niezwykłymi pokazami tańca i śpiewu oraz muzycznymi spektaklami, które dla widzów przygotowały przedszkolaki z Jeleniej Góry i regionu oraz uczniowie wielu szkół, były też liczne konkursy i zabawy. Dzieci malowały „Przyjaciela psa”, układały puzzle, oglądały przez mikroskop owady parków krajobrazowych czy same wyrabiały papier. Po placu przechadzał się biały niedźwiedź, który „uciekł” ze Zdrojowego Teatru Animacji, z którym najmłodsi mogli porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie.

- Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że już tyle lat minęło od pierwszej edycji tego wielkiego święta. Z roku na rok rozwijamy się, włączają się już nie tylko przedszkola, ale i szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. To jest bardzo nobilitujące dla każdego organizatora. Chcemy pokazać, że ekologia to nie tylko drzewa, ale i zwierzęta, które nas otaczają i z nami żyją. Celem tej imprezy jest uczulenie i apel do wszystkich ludzi, tych małych i dużych, by byli odpowiedzialni za swoje zwierzęta. By pamiętali, że zwierzę to nie jest maskotka, którą można porzucić kiedy się znudzi, ale żywe stworzenie, za którego bierzemy odpowiedzialność do końca jego życia – mówi Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miasta i organizatorka Majówki ze Zwierzętami z ramienia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

A jak bawili się mieszkańcy podczas tegorocznej majówki?
- Jest bardzo wesoła impreza. Z 11 miesięcznym Igorem przyszliśmy pooglądać zwierzęta i występy. Uważam, że takich imprez powinno być jak najwięcej – mówiła pani Magda z Jeleniej Góry. Te słowa potwierdziła też Iwona Gulbinowicz, mama 4 – letniej Natalii. - To jest świetny pomysł na spędzenie czasu dla całej rodziny. Świetnie bawią się tu i dorośli i dzieci – mówiła pani Iwona.

O godzinie 16.00 dla publiczności wystąpił Robert Janowski. Z tego wydarzenia – relacja w osobnej informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group