Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4576
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Moc atrakcji podczas Święta Matki

Poniedziałek, 29 maja 2017, 10:23
Aktualizacja: Środa, 31 maja 2017, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Moc atrakcji podczas Święta Matki
Fot. Przemek Kaczałko
Uczta naukowa, duchowa i rozrywkowa towarzyszyła w ostatnich dniach mieszkańcom i gościom przybyłym do Cieplic. A to za sprawą XXIX Święta Matki, które swoją różnorodnością jednoczy środowiska ponad podziałami, z myślą przewodnią o roli matki.

Stowarzyszenie Święta Matki tradycyjnie zapewniło – przy wsparciu wielu sponsorów i instytucji – mnóstwo atrakcji. Organizacja pozarządowa pod tą nazwą formalnie istnieje od trzech lat, ale nieformalnie od 29 lat organizuje wspaniały festyn w Cieplicach, który z każdym rokiem jest coraz większy i piękniejszy, a kolejny raz pogoda dopisała, więc przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia zjawiły się tłumy.

Organizatorzy na każdym kroku podkreślali, że MATKA to przepiękne słowo. - To piękna sprawa, że możemy w taki sposób wyrazić miłość do naszych matek, podziękować im za nasze życie, za to, że z nami były – powiedział Zbigniew Ładziński, prezes Stowarzyszenia Święto Matki. - Pomysłodawcą i mentorem naszego stowarzyszenia jest ks. prałat dr Józef Stec i to on w najlepszym tego słowa znaczeniu wykorzystał parafian, którzy chętnie się włączyli w to i dzisiaj ogromna rzesza ludzi uczestniczy w organizowaniu tego święta – podkreślił Z. Ładziński.

Bezinteresowne wsparcie darczyńców sprawiło, że jak co roku, ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Rozdano również tzw. oscary osobom i instytucjom, które wspierają organizację święta. W niedzielę (28.05) w barwnym marszu z Placu Piastowskiego pod plac kościelny przy ul. Wróblewskiego przeszły mażoretki z zaprzyjaźnionej gminy Tryńcza, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Straż Grobowa Turki z tej samej gminy, a pochód zamykała Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia z cieplickiej parafii. Wykłady, wystąpienia zaproszonych gości, koncerty i pokazy uświetniły imprezę, której szczegółowy program znajduje się na stronie: www.swietomatki.pl/Program2015.

- Dla mnie to zawsze wzruszające święto i za każdym razem staram się, żeby tutaj był mój syn i razem to przeżywamy. Mój proboszcz, ksiądz Józef Stec robi to ze szczególną atencją i etosem. W końcu Kościół Katolicki to najbardziej feministyczna organizacja, bo kobiety stawia na piedestale i to widać w naszej parafii, jak bardzo szanowane są kobiety. Matka to zawsze wymiar duchowy, ale i dobra zabawa – stwierdziła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group