Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2522
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Moc atrakcji na święto szkolnej biblioteki

Środa, 22 października 2008, 9:45
Aktualizacja: 9:47
Autor: Angela
Konkursy literacko–czytelniczy i plastyczny, kiermasz taniej książki, wystawa fotograficzna prezentująca ulubione tytuły nauczycieli oraz zaproszenie gościa specjalnego, Stanisława Firszta – takie atrakcje przygotowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze swoim uczniom na Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, który przypada 21 października, obchodzono w "ósemce" już po raz trzeci. Uczniowie w ramach imprezy zmagali się w konkursie literacko-czytelniczym pt. „Literaccy detektywi” oraz w konkursie plastyczny pod hasłem „Biblioteka bez barier”. Mogli też podziwiać wystawę fotograficzną „Książki naszego dzieciństwa” prezentującą ulubione tomy nauczycieli.

Również wystrój biblioteki oraz korytarzy szkolnych zachęcał wszystkich do promocji czytelnictwa i zmieniał stereotypowy światopogląd na bibliotekę szkolną.
– Nasza biblioteka to nowoczesne centrum informacji, dysponujące bogatym warsztatem informacyjno-wyszukiwawczym – mówili uczniowie i nauczyciele, którzy już dostrzegli tę zmianę wizerunku biblioteki.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” ze Stanisławem Firsztem, pełniącym obowiązki dyrektorem Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Gość spotkał się z uczniami w specjalnie udekorowanej przez dzieci z klasy III c pod kierunkiem Anny Dyjak sali lekcyjnej przystrojonej jak Kraina Narnii . Tajemnicza atmosfera wspaniale wprowadziła uczestników w świat baśni i literackich tajemnic. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klasy III c, IV b, V b, a także dyrektor szkoły Marzena Hryniewicka, Anna Dyjak, Paulina Dzikowska, Beata Pawlik, Magdalena Pabian oraz Katarzyna Szafrańska.

To im Stanisław Firszt zaprezentował najpiękniejszą baśń swojego dzieciństwa: „Baśń o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Druga część spotkania poświęcona była natomiast Liczyrzepie, czyli Duchowi Gór. Stanisław Firszt przedstawił w gawędzie postać Ruebetzahla, który żyje w legendach zarówno polskich, jak i niemieckich oraz czeskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group