Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7518
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mobilny PSZOK sprawdził się

Piątek, 8 stycznia 2016, 14:50
Aktualizacja: 14:55
Autor: UM
Jelenia Góra: Mobilny PSZOK sprawdził się
Fot. Archiwum
Od pół roku w Jeleniej Górze działa „mobilny PSZOK” (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). System wdrożono 1 czerwca 2015 r. i okazało się to decyzją w pełni trafną.

MPGK, które realizuje to zadanie prowadzi okresowe zbiórki tzw. odpadów problemowych (w tym przede wszystkim – wielkogabarytowych, ale także leków, resztek farb, olejów, baterii i akumulatorów, detergentów, urządzeń zawierających freony, rtęć, oleje, tłuszcze, i in.).

– Takich odpadów nie należy wrzucać do kubłów na odpady zmieszane, a z punktu widzenia lokatorów pozbycie się ich bez szkody dla środowiska jest trudne – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta

- Wprawdzie istnieją w Jeleniej Górze dwa stacjonarne PSZOK, gdzie takie odpady są odbierane bez opłat, niemniej nie każdy ma odpowiedni środek transportu, by je tam dostarczyć. MPGK zakupiło do tego przedsięwzięcia specjalny samochód, z kilkoma kontenerami na poszczególne rodzaje odpadów, dzięki czemu nie doprowadzamy do skażeń środowiska , które mogłyby powstawać przy zmieszaniu tych odpadów z innymi, mniej toksycznymi dla otoczenia – dodał Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group