Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mobilny PSZOK sprawdził się

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 stycznia 2016, 14:50
Aktualizacja: 14:55
Autor: UM
Fot. Archiwum
Od pół roku w Jeleniej Górze działa „mobilny PSZOK” (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). System wdrożono 1 czerwca 2015 r. i okazało się to decyzją w pełni trafną.

MPGK, które realizuje to zadanie prowadzi okresowe zbiórki tzw. odpadów problemowych (w tym przede wszystkim – wielkogabarytowych, ale także leków, resztek farb, olejów, baterii i akumulatorów, detergentów, urządzeń zawierających freony, rtęć, oleje, tłuszcze, i in.).

– Takich odpadów nie należy wrzucać do kubłów na odpady zmieszane, a z punktu widzenia lokatorów pozbycie się ich bez szkody dla środowiska jest trudne – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta

- Wprawdzie istnieją w Jeleniej Górze dwa stacjonarne PSZOK, gdzie takie odpady są odbierane bez opłat, niemniej nie każdy ma odpowiedni środek transportu, by je tam dostarczyć. MPGK zakupiło do tego przedsięwzięcia specjalny samochód, z kilkoma kontenerami na poszczególne rodzaje odpadów, dzięki czemu nie doprowadzamy do skażeń środowiska , które mogłyby powstawać przy zmieszaniu tych odpadów z innymi, mniej toksycznymi dla otoczenia – dodał Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group