Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6553
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mobilny PSZOK już funkcjonuje

Środa, 23 września 2015, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2015, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mobilny PSZOK już funkcjonuje
Fot. Przemek Kaczałko
560 tysięcy złotych (brutto) kosztował Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze samochód stanowiący mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wczoraj (22.09) nowy nabytek zaprezentował dziennikarzom prezes spółki Włodzimierz Stasiak.

Nowy pojazd funkcjonuje w Jeleniej Górze od niespełna miesiąca, stawiany jest w różnych częściach miasta zgodnie z harmonogramem, który jest dostępny m.in. na stronie mpgk.jgora.pl. - Odbieramy odpady problemowe, czyli zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, baterie, żarówki i odpady wielkogabarytowe – powiedział prezes W. Stasiak.

Niezależnie od mobilnego PSZOK-u, który został kupiony w formie leasingu, funkcjonuje też stacjonarny punkt na terenie bazy MPGK przy ul. Wolności, gdzie tego rodzaju odpady, również nieodpłatnie, można przekazywać.

W planach inwestycyjnych spółki na rok bieżący jest jeszcze zakup śmieciarki wielokomorowej z napędem na cztery koła, aby swobodnie mogła dojechać w górskie tereny oraz ciągnik na potrzeby zimowego utrzymania dróg i chodników, który w okresie wiosenno-letnim będzie wykorzystywany przy koszeniu traw – dodał szef MPGK w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group