Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6337
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mniej wybojów przed teatrem

Piątek, 29 lutego 2008, 14:27
Aktualizacja: 17:51
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Mniej wybojów przed teatrem
Fot. TEJO
Ekipy drogowców naprawiały w piątek fragment deptaku przed Teatrem Jeleniogórskim. Uszkodzone podczas instalacji nowej sygnalizacji świetlnej granitowe płyty wróciły na swoje miejsce.

Nie jest to jednak nawierzchnia idealna, o czym mogą się przekonać przechodnie na własnej skórze podczas opadów deszczu lub śniegu. Wyszlifowane fragmenty marmurowych płyt są śliskie jak lód.

Nawierzchnia ma około 30 lat. Trafiła przed teatr oraz na plac Ratuszowy jako swoisty wyznacznik ważności tych miejsc. Okazała się jednak droga i zupełnie niepraktyczna. Łatwo pęka, a podczas opadów jest tak śliska, że o upadek nietrudno. Na placu Ratuszowym wymieniono ją w latach 90-tych minionego wieku na granitową kostkę.

Ta przed teatrem nie zostanie, niestety, wymieniona na bardziej przyjazną. Byłoby to możliwe tylko w przypadku kapitalnego remontu chodników wzdłuż alei Wojska Polskiego, a taki nie jest planowany.

W śródmieściu Jeleniej Góry taka modernizacja przydałaby się nie tylko na ul. Wojska Polskiego. Od lat w beznadziejnym stanie jest nawierzchnia chodników przy ulicy 1 Maja. Zęby łatwo wybić także przy ulicy Prusa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group