Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6673
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniej kradną w kurortach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 14 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 14 marca 2006, 18:35
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
”Bezpieczeństwo na stokach” to hasło konferencji, którą policja zorganizowała w Karpaczu.

W miejscowościach wypoczynkowych Dolnego Śląska z roku na rok gości coraz większa liczba turystów z kraju i z zagranicy. – Chcą bezpiecznie wypoczywać uprawiając sporty zimowe. Zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, zarówno w samych miejscowościach wypoczynkowych, jak i na stokach, staje się sprawą coraz bardziej istotną – podkreśla kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W Karpaczu spotkali się samorządowcy, właściciele obiektów turystycznych, ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci.
W konferencji uczestniczyli także milicjanci z Ukrainy, przebywający na Dolnym Śląsku w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu i Zarządem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Obwodzie Dniepropietrowskim.
Nasi wschodni sąsiedzi coraz częściej przyjeżdżają zimą w Karkonosze.

Uczestnicy rozmawiali o sposobie współpracy, aby poziom bezpieczeństwa gości i mieszkańców podgórskich kurortów był jak najwyższy.
Mimo spadku przestępczości w tych rejonach, wciąż zdarzają się kradzieże, głównie sprzętu narciarskiego oraz samochodów. Nie do rzadkości należą też agresywne zachowania niektórych pseudo-turystów, szalejących na narciarskich stokach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ponury grabarz 14-03-2006 16:33
Rozumiem że zdjęcie poniżej artykułu przedstawia złodzieja przyłapanego na kradzieży.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group