Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3948
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniej korków do Wrocławia

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2007, 12:03
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Będą bezkolizyjne pasy ruchu na drodze Jelenia Góra – Bolków w okolicach Kaczorowa.

Prace przy budowie tego brakującego elementu „trójki” mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. To skutek interwencji radnych wojewódzkich regionu jeleniogórskiego Jerzego Pokoja oraz Marcina Zawiły. Udało im się przekonać decydentów o konieczności rozbudowy jezdni.

To właśnie tam, głównie zimą, jest ona najczęściej blokowana przez TIR-y, które nie radzą sobie na podjeździe i przy śliskiej nawierzchni stają w poprzek jezdni uniemożliwiając ruch.
W innych sezonach brak pasa wolnego ruchu nie poprawia bezpieczeństwa jadących w kierunku Wrocławia i z powrotem kierowców. Droga jest ciasna, a ruch bywa tam spory.

Zdaniem radnego Marcina Zawiły rozwiązanie okaże się na pewno skuteczne: TIR-y pozostawione na takim pasie nie będą zawadą dla ruchu. Na co dzień będą mogły także tam zjeżdżać, aby nie kumulować ciągu pojazdów zmierzających w kierunku stolicy Dolnego Śląska i stolicy Karkonoszy.

Rajcy Zawiła i Pokój zaproponują także opracowanie projektu modernizacji całego odcinka drogi do Bolkowa, która jest najpopularniejszym traktem łączącym Jelenią Górę i okolice z Wrocławiem. Za sporządzenie koniecznej dokumentacji zapłacić ma urząd wojewódzki.

Droga należy przy tym do jednej z najniebezpieczniejszych w regionie. Szczególnie groźny jest odcinek przed Bolkowem, na którym często dochodzi do wypadków. W minioną sobotę ciężko ranny został tam motocyklista, który czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec Jeleniej Góry 25-04-2007 12:06
Nareszcie ktoś pomyślał zanim doszło do tragicznego w skutkach wypadku na trasie Jelenie Góra - Bolków. Prawa dla Panów radnych wojewódzkich z regionu jeleniogórskiego Jerzego Pokoja oraz Marcina Zawiły. Trasa Jelenia Góra - Bolków powinna zostać rozbudowana o dodatkowe pasy wolnego ruchu, jak to ma miejsce na ulicy Zgorzeleckiej w kierunku miejscowości Szklarska Poręba. Dobrym rozwiązaniem by było wybudowanie dodatkowych dwóch pasów na całej trasie Jelenia Góra - Bolków, ale to jest niemożliwe, ponieważ brak pieniędzy świadczy samo za siebie...
~lx 25-04-2007 15:41
Na długich prostych odcinkach wystarczy po jednym pasie (sam jestem za tym, żeby było po dwa, ale zdaję sobie sprawę, że jest to mało realne). Jednak na odcinkach niewidocznych, a szczególnie tych pod górę drugi pas jest niezbedny (szczególnie górki radomierska, kaczorowska i bolkowska).
~kom17 25-04-2007 18:16
Oby to doszło do skutku a nie pozostało na papierku!!!
~Zibij 25-04-2007 18:24
Bzdura zaraz za Kaczorowem na wysokości Mysłowa w zeszły roku remontowali drogę - i jak ona wygląda tak jak przed remontem nawet pobocza nie wybudowano, a krzyżówka na Lipę nie ma dogodnego rozjazdu. Szkoda było pieniędzy na ten nowy asfalt. Lepiej wyremontować o 2 km mniej drogi, ale przynajmniej porządnie - na miarę XXI wieku, w którym już jesteśmy od paru ładnych lat.
~piotrek 25-04-2007 18:56
Jednak warto było zagłosować na p.Pokoja :-)
~klarenz 25-04-2007 19:17
szkoda, że nie pomyślano o tym wcześniej kiedy remontowano odcinek drogi od Kaczorowa w stronę Bolkowa. KTO MÓGŁ PRZEWIDZIEĆ TAKĄ POTRZEBĘ ? .......śmiechu warte
~sikfak 25-04-2007 19:45
Dobra inicjatywa, ale to tylko półśrodki. Do Wrocławia powinna biec ekspresówka, a na dobry początek trzeba pomyślec o obwodnicach Kaczorowa (która skróciła by też drogę do Wojcieszowa), Bolkowa i Jaroszowa.
~marcin 26-04-2007 8:52
już widze te korki podczas budowy dodatkowych pasów. to będzie totalna masakra. podejżewam że szybciej wtedy dojedziemy do wrocka pociągiem.
~ara 26-04-2007 9:07
miełem wypadek w okolicach bolkowa, tir zepchnął mnie do rowu. Paradoksalnie tam gdzie wielu narzeka że te kolosy zakorkowują jezdnię swym slimaczym tempem, tam właśnie niezapomniany przeze mnie kierowca tira, zapier.... jakby mu pierozki mamusi stygły. I co? nawet się baran nie chciał przyznać że to jego wina, dostał 200 zł i pojechał, a mój wehikuł a raczej to co z niego zostało... no dobra pożaliłem się. Pozdrawiam wszystkich przeciwników aut powyzej 3,5 t. a wszystkim radnym udanych pomysłów co do tej drogi.
~grr 26-04-2007 12:42
no, do 2012 pewnie skończą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group