Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7371
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młynówka rozbłyśnie. Zamontują 72 latarnie!

Poniedziałek, 21 lutego 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Młynówka rozbłyśnie. Zamontują 72 latarnie!
Fot. TEJO
Wzdłuż rewitalizowanego kanału Młynówka w Jeleniej Górze będzie po zapadnięciu zmroku bardzo jasno. Obecnie kanał Młynówkę oświetla sześć latarni o wątpliwej jakości.

Miasto do końca lutego czeka na oferty przetargowe. Zadaniem wykonawcy będzie nie tylko postawienie słupów i montaż 72 latarni, ale również doprowadzenie do nich kabli oraz rur osłonowych na odcinku ponad dwóch kilometrów. Wykonawca zdemontuje też sześć starych latarni. Otworzy przy tym fragment nawierzchni asfaltowej. Na wykonanie tych prac będzie czas do końca sierpnia.

Inwestycja będzie przeprowadzona w ramach projektu „Odbudowa kanału Młynówka rzeki Bóbr w Jeleniej Górze wraz z zagospodarowaniem terenów nadbrzeżnych”. Cała rewitalizacja Młynówki wraz z jego odbudową zakończy się 31 października br. W ramach prac Młynówka zostanie udrożniona i oczyszczona. Zagospodarowany zostanie też teren wzdłuż rzeki, przy której wybudowane zostanie ponad dwa kilometry ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Zamontowane zostaną tam kosze na śmieci i 34 ławki parkowe, oznaczenia poziome i pionowe oraz nasadzone zostaną drzewa i krzewy.

Pieniądze na to zadanie pochodzą unijnego programu RPO z budżetu miasta. Koszt całej inwestycji to 6 mln 669 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group