Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5075
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” uratowany!

Czwartek, 23 lutego 2012, 13:09
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” uratowany!
Finał ubiegłorocznego koncertu podsumowującego działalność MDK. Likwidacja tej placówki byłaby nieprzemyślaną i nietrafioną decyzją. Na szczęście – pod ciężarem protestów – władze miasta ugięły się i odstąpiły od likwidacji Domu.
Fot. RED
Po akcjach protestacyjnych rodziców i dzieci, zbieraniu podpisów oraz sprzeciwie ze strony pracowników, wbrew wcześniejszym zapowiedziom władz miasta, Młodzieżowy Domu Kultury Jelonek nie zostanie zlikwidowany. Będzie funkcjonował w dotychczasowej siedzibie przy ul. Skłodowskiej–Curie 12.

Dobrą wiadomość przekazała nam szefowa MDK, Danuta Sitek, która dzisiaj spotkała się z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą.

- Nasza placówka nie zostanie zlikwidowana. Będziemy w dalszym ciągu pracować w tej samej siedzibie. Musimy jednak zredukować zatrudnienie o 3,5 etatu oraz wykazać się większym zaangażowaniem w pozyskiwaniu pieniędzy zewnętrznych na bieżącą działalność. W imieniu własnym, pracowników, rodziców, dzieci i wszystkich osób zaangażowanych w obronę naszej placówki serdecznie dziękujemy władzom miasta za przemyślenie swojej decyzji i danie nam szansy na istnienie – powiedziała Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Jelonek w Jeleniej Górze.

Podstawą do likwidacji placówki miał być zły stan techniczny budynku, w którym funkcjonuje MDK oraz konieczność oszczędności. W obronie Młodzieżowego Domu Kultury, który w tym roku będzie miał swoje 60. urodziny, masowo wystąpili jeleniogórzanie i mieszkańcy okolic, dla których ta pokoleniowa placówka ma fundamentalne znaczenie wśród ofert edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Na zajęcia prowadzone przez MDK uczęszcza ponad 500 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group