Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7358
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzieżówka PiS–u – pamięci rzezi wołyńskiej

Niedziela, 13 lipca 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:50
Autor: Jel
Jelenia Góra: Młodzieżówka PiS–u – pamięci rzezi wołyńskiej
Fot. Organizator
Na głównym deptaku Jeleniej Góry działacze Forum Młodych PiS Jelenia Góra ustawili w piątek (11.07.) sztalugi z krótką informacją na temat rzezi na Wołyniu oraz rozdawali ulotki o wydarzeniach, które miały miejsce na Kresach Wschodnich w latach 1943–1944 r. Do akcji przyłączył się Rafał Piotr Szymański, radny PiS–u.

- Od wielu młodych mieszkańców miasta słyszeliśmy, że nigdy o tym nie słyszeli. Natomiast starsi opowiadali nam o tym, co słyszeli na temat rzezi wołyńskiej od swoich rodziców – relacjonuje Mariusz Siuda, przewodniczący Forum Młodych PiS Jelenia Góra.

- Niestety ta czarna karta naszej historii jest pomijana, a gdzie jak nie u nas powinna być znana? Ponieważ to na terenach odzyskanych mieszkają rodziny Polaków, którzy zamieszkiwali Kresy Wschodnie, to ich przodkowie zostali bestialsko zamordowani. Pamiętajmy o Nich – dodał.

Zbrodnia wołyńska była ludobójstwem dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów z OUN i UPA na ludności polskiej w latach 1943 – 1944. Zginęło wówczas 120 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group