Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3081
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież zagrała „Elegię o chłopcu polskim”

Wtorek, 26 kwietnia 2016, 8:34
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2016, 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież zagrała „Elegię o chłopcu polskim”
Fot. Przemek Kaczałko
Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr „Na Progu” zaprezentowało w miniony weekend (23–24.04) spektakl pt. „Elegia o chłopcy polskim”. Premiera odbyła się w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Stowarzyszenie to kolejna grupa teatralna, która daje szansę osobom młodym, którzy chcą rozwijać się aktorsko. - Myślałem, żeby takie stowarzyszenie założyć, ponieważ wychodząc z teatru widziałem, że młodzież błąka się po ulicach, a oni mają naprawdę talent i przychodzą do teatrów – powiedział Mirosław Samsel, który pracował w wielu teatrach w Polsce. - Myślę, że młodzież jest warta, żeby poświęcić jej trochę czasu, jest w stanie się rozwinąć. Stworzyłem to stowarzyszenie, żeby już się nie błąkali po ulicach, ale żeby zajęli się sztuką, uszlachetnianiem własnej wrażliwości – dodał reżyser, który planuje pokazać jeszcze „Elegię o chłopcu polskim” uczniom jeleniogórskich szkół.

- Spektakl ten to opowieść o 23-letnim poecie Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Poecie i żołnierzu. To czas powstania warszawskiego. Opowieść o pałacu Blanca, w którym poległ młody i spełniony poeta. To spektakl o uczuciach. To radość, smutek, trwoga i śmierć. To zapach dymu i prochu. Huk pistoletów maszynowych – mówili organizatorzy.

Poprzednio aktorzy pod okiem Mirosława Samsela przedstawili „Miłość i żałość” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego pt. „Idiota”, a w planach na przyszłość jest już „Tato, tato, sprawa się rypła” Ryszarda Latki. - To jest komedia, nawet w pewnym momencie wchodząca w farsę. To jest to, co straciliśmy w tym kraju, a warto jednak nadrobić – zapowiada Mirosław Samsel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group