Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2413
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież z Władimira odwiedziła Jelenią Górę

Czwartek, 2 maja 2013, 7:18
Aktualizacja: 11:13
Autor: UM
Jelenia Góra: Młodzież z Władimira odwiedziła Jelenią Górę
Fot. UM
W naszym mieście gościła ponad 40–osobowa grupą młodzieży z rosyjskiego Władimira, która odbywa autokarem podróż po Europie. Młodzi Rosjanie postanowili odwiedzić Jelenią Górę, bo jest ona dla Władimira miastem partnerskim.

– Nasza młodzież nie kryła niepewności, jak będzie się mogła porozumieć z rówieśnikami i nie chodziło tylko o język, ale i sferę spraw interesujących młodych Polaków i Rosjan – powiedziała opiekunka grupy Elena Kuritsina. – Jednak po kilkunastu minutach spotkania (uczestniczyli w nim uczniowie m.in. z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, I LO, III LO, Zespołu Szkół Przyrodniczo- Usługowych z ul. Leśnej, i in.) okazało się, że obawy były płonne, młodzież odeszła od stołu i w małych grupkach żywo dyskutowała „o wszystkim” i nawiązywała kontakt w błyskawicznym tempie. Do tego stopnia, że gdy nadszedł czas zwiedzania miasta z przewodnikiem, niektórzy Polacy i Rosjanie uznali, że lepiej i zapewne przyjemniej będzie zwiedzać Jelenią Górę w małych rówieśniczych grupach – dodała.

Przyjazd młodzieży z Władimira do Jeleniej Góry jest częścią realizacji ich programu „Europejska kultura – rosyjska kultura”, w ramach którego odwiedzą wszystkie miasta partnerskie Władimira w Europie. W świecie Władymir ma aż 12 takich miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group