Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9377
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Młodzież z Lema dzieciom

Środa, 20 marca 2019, 6:11
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:48
Autor: WAC
Kowary: Młodzież z Lema dzieciom
Fot. Użyczone
Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach kolejny raz pokazują, że warto pomagać. Z ich inicjatywy w Kowarach ruszyła zbiórka darów dla wychowanków Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie
Pomysłodawcami akcji jest młodzież działająca w Interact Clubie – mówi dyrektor kowarskiego „Ogólniaka” Sylwia Kędzierska. - Od wielu lat nasi uczniowie wykazują się dużą wrażliwością oraz empatią. Mocno angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne, prospołeczne oraz służące integracji z osobami niepełnosprawnymi. Regularnie odwiedzają dzieci z domów dziecka oraz seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Organizują też zbiórki, między innymi karmy, koców i innych potrzebnych rzeczy dla Schroniska dla Małych Zwierząt.

Obecna zbiórka prowadzona jest na rzecz wychowanków Domu Dziecka im. M. Konopnickiej Zbierane są środki higieniczne: szampony, odżywki do włosów, dezodoranty, żele pod prysznic. Akcja potrwa trzy tygodnie. Dary można przynosić do budynku kowarskiego ZSO oraz do ratusza.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy tego typu dar serca, gdyż dzięki temu środki z naszego skromnego budżetu możemy przeznaczać na poprawę warunków, w jakich przebywają nasi wychowankowie – mówi dyrektor placówki spod Szrenicy Mariusz Owczarek. - Z uczniami z Kowar współpracujemy nie od dziś. Często przyjeżdżają do nas, bawią się z dziećmi, odrabiają z nimi lekcje - podkreśla dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group